Kanepiteema pääses Paide Arvamusfestivalil koos rohelistega lavale

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. august 2015 kell 16:49Täna ja homme, 14. ja 15. augustil toimub Paides taas Arvamusfestival. Esmakordselt olid Arvamusfestivalil esindatud ka rohelised, kellega koos pääses püünele ka kanepiteema. Rohelised käsitlevad ka toiduraiskamise küsimust ja Rail Balticuga seotud muresid.

 

Rohelise Eesti laval oli täna 12.30 juttu narkopoliitika reformist ja sellest, kas kanepi reguleerimine päästab või laastab Eesti. Teema avamisel öeldakse: senise narkopoliitika läbikukkumine on ilmne – see on kallis ja ebaefektiivne. Seepärast on Eestimaa Rohelised ainsa erakonnana lubanud läbi viia narkopoliitika reformi ja reguleerida kanepimajandust sarnaselt tubaka, alkoholi ja ravimitega. Kuid milline tee sobiks Eestile? Ja mida teha, et ravikanep oleks reaalselt kättesaadav? Esinemise moderaator oli kodanikuaktivist ja MTÜ Eesti Kanepi Liit esindaja Madis Masing, sõna võtsid Mart Kalvet (MTÜ Ravikanep), Siim Siimut (mikrobioloog), Marko Kaasik ja Züleyxa Izmailova (Erakond Eestimaa Rohelised).

Kell 15 võeti roheliste laval fookusesse toiduraiskamise teema, arutledes selle üle, kas Eesti oskab ja julgeb sarnaselt Prantsusmaaga selle teemaga midagi ette võtta. Kell 17.30 võetakse vaatluse alla Rail Balticu teema.

Festivalil on palju põnevaid teemasid ja osalejaid. Nii et kui sa veel pole Paides, siis jõuad veel!

Osa festivali arutelusid saab jälgida ka otseülekandes siit.

Oma arvamust saab festivalil välja öelda vaba mikrofoniga, mida sel aastal on kaks. Paide keskväljaku vaba mikrofon on registreerimiseta ja seal sõna saamiseks tuleb lihtsalt kohapeal olevale moderaatorile teada anda, et soovite sõna. Paide Vallimäel asuva vaba mikrofoni alale saab tänasest registreeruda ala juures. Esmakordselt on Vallimäe vaba mikrofoni alal võimalik sõna võtta ka vene keeles.

Arvamusfestival on augusti keskpaigas Paide Vallimäel toimuv arutelufestival, kus vahetatakse mõtteid Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

 

Paide arvamusfestivali blogi

Otseülekanded

 

Allikas: arvamusfestivali koduleht

Foto: marijuanapolitics.com

 

Toimetas Ksenja Kask

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt