Üks rumal küsimus: Miks on presidendi jõulukaardil UFO?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. detsember 2013 kell 16:01Seekordne rumal küsimus on pühademeeleolus. Nimelt tekkis Telegrami toimetajal küsimus, miks lendab president Toomas Hendrik Ilvese selleaastasel elektroonilisel pühadekaardil UFO. Muide, kaks aastat tagasi tekitas USA-s suurt furoori naine, kes väitis, et sai Barack Obama käest pühadekaardi, millel võib näha Valge Maja kohal hõljuvat lendavat taldrikut. Kuigi uudis levis UFO-entusiastide hulgas kulutulena, selgus viimaks, et kogu lugu oli pettus ning taolist pühadekaarti ei eksisteerinud.

 

Presidendi jõulukaardile on kirjutatud juhtmõte “Elame imede maal!” ja seetõttu on ka ühe korra üle ekraani lendav UFO üsna teemasse. Küsisime siiski Vabariigi Presidendi avalike suhete nõunikult Toomas Sildamilt, mida lendav objekt presidendi jõulukaardil teeb. Vastus oli aga üsna ootamatu: “See on ju laste vurr. Kena mänguasi.”

 

Kui vaadata aga kaardi teinud kunstniku Kuldar Leementi teisi töid, võib märgata tugevat kaldumist tulnukate, seninägematute maailmade ja fantastika poole, nii et väike vimka esinduslikul jõulutervitusel pole sugugi imekspandav. Võib-olla jäi president isegi uskuma, et tegemist on vurriga.

 

Rubriik “Üks rumal küsimus” keskendub teemadele ja mõistetele, mis läbivad erinevaid poliitika-, majandus-, teadus- ja terviseuudiseid, kuid tekitavad tihti lisaküsimusi või jäävad segaseks. Kui sul on mõni küsimus, mida ametnikelt, teadlastelt või teistelt ekspertidelt küsida, saada see aadressile info@telegram.ee, pealkirjaga “Üks rumal küsimus”.

 

Pildid: ekraanikuvad Vabariigi Presidendi jõulu- ja uusaastakaardist

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt