Uued koroonapiirangud tulevad, kui nakatunuid on kahe nädala peale 300

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuli 2020 kell 21:13Foto: Siim Lõvi / ERR

Terviseametil on kindlaks määratud koroonahaigestumiste piirarv, mille täitumisel hakatakse ühiskonnas taas piiranguid seadma, kirjutab ERR.

 

Terviseameti peadirektori kt Mari-Anne Härma kinnitas Vikerraadio saates “Uudis+”, et võttis uudise kaheksast koroonapositiivsest vastu rahulikult ning et ükski lisandunud kaheksast juhust pole seotud jaanipäevaga.

Ta ei nõustunud, et vaid päev varem peetud terviseameti pressikonverentsil väljendatud rahulolu madala haigestumise määra üle ennatlik oleks olnud. Samas peab ta tõenäoliseks, et kaheksa juhtu arenevad edasi haiguskoldeks.

Eesti kogunakatunute arv peaks olema üle 25 nakatunu 100 000 elaniku kohta ehk umbes 300 juhtu kogu elanikkonna peale kahe nädala jooksul, et terviseamet asuks kehtestama uusi piiranguid. Ajaliselt teeb see umbes 21 nakatunut ööpäevas iga ööpäeva kohta kahe nädala jooksul. Lisaks peaks neid koldeid olema paljudest allikatest.

“See peab selline Eesti keskmine olema. Maakonna lõikes need numbrid võivad olla väiksemad, aga oleneb sellest olukorrast ja põhjusest, miks see toimub,” lisas Härma.

Sellisel juhul välditakse esmalt kogu riigi karantiini panemist, esimesed piirangud peaksid võimalusel olema lokaalsed – seal, kus nakatunute arv on suurim.

 

Loe pikemalt: ERR

Foto: Siim Lõvi / ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt