Toitlustusettevõtted Mallorca “peotänaval” sunniti koroonahirmus taas uksed sulgema

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuli 2020 kell 20:25



Mallorca on koroona tõttu taas lukus. Kas ametiasutused ja kartellimeedia otsisid teadlikult vigu? Vähemalt Düsseldorfist pärit restorani Deutscher Eck omanikul on võimudele sel suunal tõsised etteheited. Nimelt oli tema lokaal ühel reede õhtul kõigest paariks tunniks ülerahvastatud ja just samal ajal sattusid sinna juhuslikult erinevate riikide telereporterid koos kaameratega. Ning juba kolm tundi hiljem avaldati reportaaž, mille tagajärjel mitmed ärid taas kaheks kuuks suleti… Avaldame kokkuvõtte väljaandes Focus.de ilmunud artiklist.

 

Inimeste elu auga väljateenitud puhkusel tuleb ilmtingimata ka suvekuumuses koroonaga ära rikkuda. Jah, ohtlik viirus tabab inimesi kuuldavasti ka 30-kraadises kuumuses, kuigi teaduslikku tõestust ei ole see väide veel leidnud.

Hiljuti tabasid halvad uudised Mallorca peokeskuste omanikke. Saksa peotänaval, mida kutsutakse Ballermanniks, tuleb pärast “keelatud” pidusid kõik lokaalid uute koroonapuhangute “vältimiseks” kaheks kuuks sulgeda.

Paljude Ballermannil töötavate inimeste jaoks on see täielik katastroof. Nii ka Michael Bohrmanni jaoks, kes pidi kuni 10. maini ootama, kuni tohtis oma Deutscher Ecki lõpuks taas avada. Ja nüüd on juba jälle kõik läbi.

 

Party-plahvatus Ballermannil: valed pildid ja videod internetis

Otsustavaks sai ootamatu party-plahvatus 10. juuli õhtul. Arvukatel fotodel ja mitmetel internetis avaldatud videotel on näha pidutsevaid inimesi, kes ei pea kinni mingitest reeglitest.

Restorani Deutscher Eck omanikul on kuri kahtlus: “Näib, nagu oleks teadlikult vigu otsitud.“ Kaks kuud oli tema lokaalis kõik korras. “Me oleme ju lõpuks restoran, mis pakub ka hommiku- ja lõunasööki. Me oleme küll ka õhtuti avatud, aga see ei tee meist veel kõrtsi.“

Kuid meedia esitas reedeseid sündmusi äärmuslikult liialdatult. Kaheks tunniks vallutasid turistid restorani täielikult, kuid peagi oli kõik jälle kontrolli all ning pärast seda pole midagi sarnast ka enam juhtunud. Bohrmann: “Ja kui reede õhtul oleks siia kasvõi üks politseinik sisse astunud, poleks midagi juhtunud. Seda oleks pidanud ju juba lennujaamas märkama, et saabumas on palju turiste, kes tahavad pärast pikka karantiini jälle pidutseda.“

 

Bohrmann: “Olukord on ennekuulmatu“

Nii avaldati juba kolme tunni pärast fotod, mis tõid kaasa karmid tagajärjed. “Äkki oli kohapeal suurel hulgal TV-kanaleid. Isegi Hollandist oli üks võttegrupp kohal. Teiste hulgas näidati ka viis aastat vanu fotosid. Nendel ripuvad lokaalis vanikud, seega peavad fotod olema tehtud karnevali ajal. Neid ei pane ma ju ometi suvel üles!“

See ning politsei-poolse sekkumise puudumine ja ametiasutuste ootamatu sekkumine tekitavad temas rohkeid kahtlusi: “Me oleme teinud alates 20. maist kõik selleks, et kõik toimiks normaalselt ja hästi. Nüüd on meil aga tunne, nagu oleks teadlikult vigu otsitud. Korraga on sellised kaks-kolm tundi – ja äkki käivitatakse nõiajaht.“

Järgnevatel päevadel tegutsesid kõik restoranid – nagu ka eelneval perioodil – eeskujulikult.

Seetõttu mõjub Düsseldorfi restoranipidaja XXL-suurusjärgus karistus sõna otseses mõttes hispaanialikuna: “Oleks võinud ju kõik teha nii nagu praegu ette nähtud: ei mingeid püstijalalaudu, pukke, joogikõrsi, lahtisest pudelist jooke. Kusjuures tõenäoliselt mõtlevad me külastajad pigem valitud veinidele kui õllele.“

“Ma pean taas kõik toiduained ära viskama, sest need ei seisa ju kaks kuud. Ma elan selle kuidagi üle, aga mul on 23 töötajat, kes just said taas tööd alustada. Nad on jälle kõik töötud.“

Ja mida oleks saanud teisiti teha? Bohrmann: “Nad oleksid pidanud inimesed lokaalist ära saatma, nõudma trahvi ja kõik. Kuid panna kolme tunni pärast kõik kaheks kuuks taas kinni on ju täiesti skandaalne.“

Seetõttu tahavad sanktsioonide all kannatavad restoranide omanikud end nüüd kaitsta, plaanides kohtusse pöörduda.

Kohtumine restorani omanike vahel toimub seejuures neutraalsel pinnal. Kui nad kohtuksid ühes nüüdseks suletud lokaalidest, võib neile uue korralduse kohaselt määrata kuni 600 000-eurose (!) trahvi.

Kas võib olla, et eesmärgiks on kontrolli saavutamine, mitte inimeste kaitsmine olematu gripi eest südasuvel, kui bürokraadid koguvad hoolsalt valepositiivsete koroonatestide tulemusi, et tekitada inimestes isegi puhkuse ajal südametunnistuse piinu?

 

Allikas: Focus.de

 

 

Toimetas Karita Bachmann



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt