Tony Robbinsi intervjuu Nobeli preemia laureaadiga: juba kriisi alguses oli selge, et paanikaks pole põhjust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. juuli 2020 kell 7:32



Foto: ekraanikuva

Legendaarse koolitaja ja kirjaniku Tony Robbinsi podcastis külaliseks olnud Michael Levitt sai 2013. aastal keemias Nobeli preemia. Stanfordi meditsiinikooli strukturaalse bioloogia professorina oli ta üks esimesi mõjukaid autoriteete, kes mõistis, et maailma tabanud koroonapaanikaga pole lood õiged ja hakkas sel teemal sõna võtma. Alljärgnev on kokkuvõte Robbinsi ja Levitti jutuajamisest, mis salvestati 7. mail 2020. 

 

Tony Robbins: Sa püüdsid inimesi maha rahustada – enamik arste teab, et hirm nõrgestab immuunsüsteemi ja immuunprobleemiga meil ju tegu ongi. Mida sa nägid kriisi alguses, mis pani sind sõna võtma ja ütlema, et paanikaks pole põhjust? Millest kõik alguse sai?

Dr Michael Levitt: Ma ei ole epidemioloog ega meditsiinidoktor. Aga mulle meeldivad numbrid. Ma jälgisin Hiina viirusepuhangut jaanuari lõpust saadik, jälgides numbreid ja koostades aruandeid. 

Minu esimene kahtlus üldise suremuse kohta tekkis siis, kui tuntust kogus kruiisilaev Diamond Princess. Ma arvasin, et see oli suurepärane eksperiment, sest peaaegu kõik olid nakatunud. Oleksime saanud välja selgitada, milline oli mitte juhtumipõhine suremus, vaid elanikkonna suremus. Sest kui me ei saa uskuda juhtumitesse, peame teadma, milline osa teatud elanikkonnast kannatab. 

Üks probleem Diamond Princessiga oli mul see, et ma ei teadnud vanuseprofiili. Selgub, et enam kui pooled sealsetest inimestest on üle 65-aastased. Kui Diamond Princessi suremust vaadata, näeme, et tavalise elanikkonna või vanade inimeste jaoks oli suremus umbes 0,1 protsenti või 1 inimene tuhandest

Kui ma seda nägin, sain ma aru, et võib-olla tõesti oli see gripist hullem, kuid mitte nii nagu SARS – suremus ei olnud 10%. See olukord oleks saanud anda meile kogu vajaliku informatsiooni, et Covidiga tegeleda. See oli baasinfo, mis tegi mulle selgeks, et see ei olnud palju hullem kui gripp.

Aga ma pean mainima, nagu ütlevad kõik minu kolleegid Stanfordis, et gripp on väga tõsine haigus, mida ei tasu alahinnata.

Tony Robbins: Sul on õigus. Me kuuleme kirjeldusi gripist nagu see poleks mitte midagi, kuid me kõik teame, et see tapab eakaid inimesi ning USA-s sureb igal aastal 30 000 kuni 80 000 inimest, maailmas 650 000.

Kui me uudised sisse lülitame, mida usub keskmine inimene? Me usume seda, mida meile räägitakse. Me kuulame arste ning meile näidatakse punast riba, mis näitab, kui palju

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt