Värske Telegrami ajakiri teeb ülevaate kevadel toimunust – sõna saavad eksperdid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. juuli 2020 kell 15:49Foto: Canva

29. juunil saabus trükist kaheksas Telegrami paberajakiri, mis on alates 30. juunist saadaval kõikides hästivarustatud poodides ja kioskites üle Eesti. Värske number keskendub koroonakriisile ja selle mõjudele, sõna saavad nii kodu- kui välismaised asjatundjad.

 

Sisuloojateks on lisaks Telegrami tandemile Mariann Joonasele ja Hando Tõnumaale ka kirjanik, inspiratsioonikõneleja ja coach Madis Mark, doktor Andres Lindmäe, jätkusuutliku arengu ekspert PhD Rea Raus ja Ameerika-Eesti nädalalehe Vaba Eesti Sõna peatoimetaja Kärt Ulman, loodusravi terapeut Merle Martinson, Vanglaplaneet.ee eestvedaja Peeter Proos, kirjanik Tiia Selli, integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja Liis Orav, ühiskonnateemadel kaasamõtleja Martina Strand ja vabakutseline uurija John le Bon.

Seekordse ühe põhiloo ehk pika analüüsi “Koroonakampaania kokkuvõtted – Mis? Kes? Miks?” kirjutas dr Andres Lindmäe, 100-leheküljelises žurnaalis saavad sõna ka näiteks professor ja patoloog Klaus Püschel, epidemioloog Knut Wittkowski, arstid Richard Z. Cheng, Thomas Fein ja Andrew Kaufman, professor Sucharit Bhakdi, psühhotraumatoloog Franz Ruppert, arst ja endine Saksa parlamendi saadik Wolfgang Wodarg,

Lisaks avaldavad teiste seas arvamust Itaalia parlamendisaadik Sara Cunial, Uus-Meremaa parlamendiliige Simon O´Connor ja anonüümseks jääda sooviv Eesti kõrge riigiametlik, kelle sõnul oli koroona-kriis valitsuse jaoks lotovõit.

Martina Strand kirjutab põhjalikult sellest, kuidas valmistuda kriisiks ja milline on elu koroonajärgses maailmas ning ettevõtja Mihkel Pruus räägib majanduse restardist ja kõikide aegade suurimast varade ringijaotamisest.

Vaatame ka, mida kirjutas advokaat Helen Hääl valitsuse kommunikatsioonidirektorile Urmas Seaverile, kui viimane keeldus Telegrami valitsuse pressikonverentsile lubamast; kiikame, mida sisaldas endas Kristi Sobaki hindele “A” kaitstud magistritöö (Tartu Ülikool, ajakirjanduse eriala) Telegramist ja meie lugejatest ning loeme üles, millised meediaväljaanded keeldusid Avaliku Kirja avaldamisest ja kes seda nõustusid tegema.

Hando Tõnumaa avab koroonakriisiga seonduvalt sünkromüstitsismi teemat ning avaldame pikema katkendi ka kunagise tippajakirjaniku Udo Ulfkotte äsja eesti keeles ilmunud raamatust “Ostetud ajakirjanikud” (Reval-Buch 2020), mis jutustab sellest, kuidas poliitikud, salateenistused ja finantseliit meediat suunavad. Lisaks veel palju muud põnevat ja kainestavat teavet.

Telegrami ajakiri nr 8 on saadaval kõikjal üle Eesti, varasemaid numbreid saab osta Telegrami veebipoest (v.a. ajakiri nr 3 Tommy Cashiga, mis on läbi müüdud).

 

Foto: Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt