Video! 9. koroonameetmete vastane miiting Stenbocki maja ees (17.02.2022)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. veebruar 2022 kell 16:32Foto: Martin Vaher

Hoolimata vihmast kogunes 17. veebruaril Stenbocki maja ette ca 100 inimest, et juba üheksandat neljapäeva seista inimõiguste ja põhiseaduse kaitseks ning koroonameetmete vastu. Sel korral oli luubi all laiatarbemeedia objektiivsus (või selle puudumine) meeleavalduste ja sellega seonduva kajastamisel.

 

Kohal olid ka suurte meediaväljaannete esindajad, kellest üks, Postimehe ajakirjanik Sander Punamäe, saadeti miitingu korraldaja Varro Vooglaiu palvel politsei eskordi saatel platsilt minema, kuna korraldaja hinnangul oli tegu provokaatoriga, kes käib meeleavaldusi kajastamas eesmärgiga näidata asju kõverpeeglis.

Põhja prefektuur kirjutas meeleavalduse järel oma Facebooki seinal, et “Politsei ei vali pooli, vaid meie eesmärgiks on tagada turvalisus ning sekkuda ainult seadusest tulenevatel alustel.” ja “Korrakaitseseaduse § 64 kohaselt võib koosoleku korraldaja kohustada koosolekul jämedalt korda rikkuvat isikut koosolekult lahkuma.”, kui lisas samas, et “Politsei ei eemalda avalikult koosolekult rahumeelselt oma tööd tegevat ajakirjanikku ja koosoleku korraldaja ei saa seda ka nõuda. Selgitasime seda ka meeleavalduse korraldajale, kes tänasel Toompeal toimunud avalikul koosolekul ajakirjaniku lahkumist nõudis. Vaba ühiskonna üheks alustalaks on vaba ajakirjandus.” Loe täispikka postitust siit.

 

Loe ka otseülekande ajal tehtud kommentaare Telegrami Facebookist

Foto: Martin Vaher

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt