Telegrami uudised (nädal 6): valitsuse koroonameetmed mõjuvad aina naeruväärsemana

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. veebruar 2022 kell 16:55Foto: kollaaž / Canva.com

Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 7.-13. veebruar 2022. Eesti Vabariigi valitsus kaotas alates sõbrapäevast õues koroonapassinõude. Võrreldes naaberriikides toimuvaga mõjub see muidugi naeruväärsena.

 

Vaata, mis juhtus möödunud nädalal Eestis ja mujal maailmas:

 

1

https://www.telegram.ee/maailm/rootsi-kaotas-siseriiklikult-koik-koroonapiirangud

https://www.telegram.ee/maailm/norras-kaotati-koroonapiirangud-lennufirmad-loobusid-maskinoudest

Rootsi, Norra ja Taani kaotasid praktiliselt kõik koroonapiirangud

Taani kaotas koroonapiirangud 1. veebruaril, Rootsi 9. veebruaril ja Norra 12. veebruaril. Taani ja Norra kaotasid ka maskikohustuse, Rootsis seda tegelikult ei eksisteerinudki. Seal pidid paar kuud maski kandma vaid täiskasvanud ja vaid ühistranspordis tipptundide ajal.

Ka välismaalased tohivad põhjamaistesse kuningriikidesse reisida nagu vanasti.

https://www.telegram.ee/eesti/piiranguid-kaotavates-naaberriikides-on-koroona-suremus-eestiga-sarnane-voi-suurem

Kui Eesti valitsus ja teadusnõukoda räägivad koroonameetmete leevendamisega viivitades sellest, et nendes teistes riikides on vaktsineeritus suurem, siis tasuks meelde tuletada, et piiranguid on seni põhjendatud siiski haiglate ülekoormuse ja koroonasurmade vältimisega.

Taanis on positiivsete testide arv suurem kui Eestis, koroonasurmade arv miljoni elaniku kohta on Taanis ja Rootsis umbes sama mis Eestis ja haiglaravi vajavad seal rohkem inimesi kui Eestis.

Seega mis meid ikkagi takistab piiranguid maha võtmast?

 

2

https://www.telegram.ee/arvamus/koroona-valehaire-kinnitatud-terviseamet-teatas-et-pcr-test-on-mottetu

Koroona valehäire kinnitatud! Terviseamet teatas, et PCR-test on mõttetu

Koroonapettuse saaga on jõudnud järgmisesse faasi: nüüd kinnitab Terviseamet sisuliselt lamemaalaste kaks (!) aastat raiutud mantrat: PCR-test ei ole ette nähtud haiguse tuvastamiseks. Ehk siis kuna PCR-metoodika on kulukas ja ei suuda tuvastada, kas tegu on elusa või juba surnud viiruse fragmentidega (nagu ütles ka tehnoloogia leiutaja Kary Mullis), piisab edaspidi nakkuse tõestamiseks ka kiirtestist.

Tuletame meelde, et 2021. aasta suvel ütles Austria tervise- ja toiduohutuse ameti juhataja, infektoloog-arst Franz Allerberger, et “Ilma PCR-testideta poleks keegi pandeemiat märganud!”.

 

3

https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik/varske-metauuring-koroonavastased-sulgemised-on-ebaefektiivsed-ja-valusate-tagajargedega

Värske metauuring: koroonavastased sulgemised on ebaefektiivsed ja valusate tagajärgedega

Johns Hopkinsi ülikooli värske metauuring uuring näitab, et sulgemistel oli Covid-19 suremusele vähene või olematu mõju. Piirangud Euroopas ja USA-s vähendasid Covid-19 suremust keskmiselt 0,2%.

Sealjuures leiti, et kuigi sulgemistel oli rahvatervisele vähene või olematu mõju, põhjustasid need tohutuid majanduslikke ja sotsiaalseid tagajärgi.

Lukustusmeetmete kasulikkuse osas seega puuduvad teaduslikud tõendid ja neid tuleks pandeemiatega võitlemise vahendina vältida.

Hea teadusnõukoda, kas te võiksite ka palun selle metauuringuga tutvuda?

https://sites.krieger.jhu.edu/iae/files/2022/01/A-Literature-Review-and-Meta-Analysis-of-the-Effects-of-Lockdowns-on-COVID-19-Mortality.pdf

 

4

https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/uhendkuningriigi-andmed-naitavad-et-covid-19-pole-ohtlikum-kui-gripp

Ühendkuningriigi andmed näitavad, et COVID-19 pole ohtlikum kui gripp

Nimelt näib omikroni kui gripi suremus olevat sümptomotega patsientide puhul ca 0,1%.

The Telegraph vahendas, et omikron näitab ilmselgelt, et koroonaviirus hakkab käituma nagu teisedki külmetusviirused enne teda: see areneb eelkõige levima, mitte tapma.

 

5

https://www.telegram.ee/maailm/iisraeli-valitsuse-koroonanounik-vaktsiin-ei-aita-raskelt-haigestumise-vastu

Iisraeli valitsuse koroonanõunik: vaktsiin ei aita raskelt haigestumise vastu

Iisrael on üks enim vaktsineeritud riike maailmas, kus on käimas juba teise ringi tõhustusdooside kampaania. Nüüd on aga Iisraeli valitsuse koroonanõunik, prof Yaakov Jerris teinud avalduse, mis läheb vastuollu üldlevinud (ametliku) arvamusega, et vaktsineerimine kaitseb raskelt haigestumise eest. Iisraeli Channel 13 Newsile antud hiljutises intervjuus teatas professor Jerris, et “80% rasketest haigusjuhtumitest on täielikult vaktsineeritud patsiendid, kellele on tehtud vähemalt 3 süsti”.

Samasugustele järeldustele on jõudnud ka Robert Kochi InstituutÜhendkuningriigi Terviseamet ja Taani.

Tundub, et see teadmine hakkab levima ka Eestis, sest Delfi andmetel on vaktsineerimine kokku kukkunud.

https://www.delfi.ee/artikkel/95874723/graafik-vaktsineerimine-kukkus-kolme-nadalaga-kokku-esmadooside-arv-on-pandeemia-madalaim

 

6

https://www.telegram.ee/maailm/kuidas-amisid-koroonaga-toime-tulid-ilma-piirangute-testide-ja-vaktsiinideta

Kuidas amišid koroonaga toime tulid ilma piirangute, testide ja vaktsiinideta

Avaldasime Telegrami lehel mõned kuud tagasi USA-s teleeetris olnud saatelõigu viie Emmyga pärjatud ajakirjaniku Sharyl Attkissoni uudistemagasinist “Full Measure”, kus võeti luubi alla amišid, kellest koroonalaine käis üle nii, et mingeid sulgemisi ei teostatud. Tulemus? Amišid jäid praktiliselt puutumata kogu maailma halvavast lõhestumisest, koroonameetmete hävitavast mõjust vaimsele- ja füüsilisele tervisele ja majandusele ning midagi hullu ei juhtunudki.

 

7

https://www.telegram.ee/eesti/haridusministeeriumi-kriisijuht-opilastele-ei-ole-maskikandmine-kohutuslik-olnud

Haridusministeeriumi kriisijuht: õpilastele ei ole maskikandmine kohutuslik olnud

Telegrami peatoimetaja Mariann Joonas osales 8. veebruaril Riigikogu sotsiaalkomisjoni istungil, kus olid arutlusel all rahvaalgatused seoses koroonameetmete ja laste vaimse tervisega. Istungil selgus  muuhulgas, et viimase kahe aasta jooksul ei ole kordagi uuritud koroonameetmete mõjusid alla 15-aastastele lastele. Kas teile ei tundu see pehmelt öeldes kummaline, kui 2021. aastal oli laste enesetapukatsete arv üle nelja korra suurem kui varasematel aastatel?

Häid pirne oli seal veelgi, näiteks väitis haridus- ja teadusministeeriumi kriisijuht Rain Sannik, et alates 12. eluaastast ei ole maskid koolis mitte kohustuslikud vaid soovituslikud. Huvitav, kas sellest soovituslikkusest on teadlikud ka õpilased ise või õpetajad ja koolijuhid, kes lapsi maske kandma sunnivad?

Koosolekul toodi välja mitmeid vastuolusid reaalse elu ja valitsuse koroonapoliitika vahel. Loodame südamest, et see riigiametnikke mõtlema ja tegutsema ajendab.

 

8

https://www.telegram.ee/eesti/elmar-vaher-ppa-siseveebis-3-sust-ikkagi-ei-ole-kohustuslik

Elmar Vaher PPA siseveebis: kolmas süst ikkagi ei ole kohustuslik

Vastuolusid reaalse elu ja oma süstimispoliitika vahel adub lõpuks ka Politsei- ja Piirivalveamet. Nimelt saatis 10. veebruaril PPA kommunikatsioonibüroo siseveebi kirja, milles juhtkond taandub 1. veebruaril välja käidud koroonavaktsiini tõhustusdoosi kohustusest töösuhte jätkamiseks.

„Kuna olukord viiruse levikus on muutunud, omikron-tüvi levib väga jõudsalt ka vaktsineeritud inimeste seas, siis otsustasime juhtkonnas, et me ei sea kolmanda doosi tegemist PPAs töötamise eelduseks,“ märkis PPA peadirektor Elmar Vaher.

 

9

https://www.telegram.ee/maailm/videod-austraalia-pealinnas-protestis-ligi-10-000-inimest-vaktsineerimissurve-vastu

Austraalia pealinnas protestis ligi 10 000 inimest vaktsineerimissurve vastu

Hinnanguliselt 10 000 meeleavaldajat kogunes laupäeval Canberrasse parlamendihoone juurde, et avaldada meelt vaktsiinidega survestamise vastu. Convoy Australia 2022 raames oli pealinna kohale sõidetud ka mujal Austraaliast.

Kuigi Austraalia valitsuse veebilehel kinnitatakse, et Covid-19 vastu vaktsineerimine on vabatahtlik, nagu ka kõik ülejäänud vaktsiineerimised, ei ole see siiski päris korrektne. Sarnaselt Eestile teevad leitakse ka seal erinevate seadusemuudatuste abil vabandusi, millega ka teistel elualadel vaktsineerimist nõuda.

 

10

https://www.telegram.ee/eesti/video-rahumeelne-meeleavaldus-koroonapiirangute-vastu-stenbocki-maja-ees-10-02

Meeleavaldused Eesti valitsuse koroonapoliitika vastu jätkuvad

Ja nagu ikka toimus ka läinud neljapäeval Stenbocki maja ees rahumeelne meeleavaldus koroonapiirangute vastu.

Protestimine neljapäeviti kell 11 valitsushoone ees jätkub, kuni kõik koroonameetmed tühistatakse.

Videos olevas sõnavõtus kõne all uudis: https://www.telegram.ee/maailm/rahvusvaheline-inimsusevastaste-kuritegude-vandekohus-hakkab-menetlema-koroonakuritegusid

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast. Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: kollaaž / Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt