FB live 31.01.2022: Cancel-19! Neljapäeval taas Toompeale, aitab piirangutest!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. veebruar 2022 kell 11:24Foto: ekraanikuva + Canva

Jaanuari viimasel päeval pidasime taas maha vestluse Facebooki otse-eetris, kus meenutasime esimest lainet ja seda, kuidas Saaremaa lukku pandi (kuigi kogu esimese laine jooksul oli terve Eesti peale keskmiselt 15 positiivset testi päevas). Rääkisime jää sulamisest ja ülemaailmsest protestilainest.

 

Kanada rekakonvoi revolutsioonilaine on jõudnud ka Euroopasse, paljudes riikides organiseeritakse sarnaseid  meeleavaldusi. Ka Eestis plaanitakse Facebooki-gruppides 3. veebruaril kell 11 Toompeal toimuvale iga-neljapäevasele koroonameetmete vastasele meeleavaldusele kohale tulla erinevas suuruses sõidukitega.

Siinkohal on oluline märkida, et Stenbocki maja ja Rüütelkonna hoone ette 3. veebruaril kell 11 ametlikult registreeritud meeleavaldus ei ole seotud “Convoy Estonia 2022″/”Eesti vabaduse kolonni” organiseerimisega, kuid mitme meeleavalduse ja aina rohkemate inimeste ühise eesmärgi nimel liitumine näitab seda, et inimestel on tõepoolest olukorrast kõrini ja valitsusel on viimane aeg reageerida.

SAPTK/Objektiivi algatatud iga-neljapäevastel miitingutel käijad on kursis, et tegu on rahumeelse meeleavaldusega, kus Toompea kohalike liiklust (nii jala kui autoga) ei häirita ning tehakse koostööd politseiga, kes kaitsevad nii meeleavaldajate kui meeleavaldusest möödujate turvalisust.

Kuna konvoi/kolonni-protesti sotsiaalmeediagrupid on valdavalt kinnised, siis toome siinkohal välja ka kodanikualgatusena sündinud kolonni-liikumise poolt on kirja pandud reeglid, millest kõikidel osalejatel tuleks kinni pidada (pärit Convoy Estonia 2022 FB lehelt):

Vabaduse kolonni eesmärk on koguneda ühiste eesmärkide saavutamise nimel igati väärikalt ja vägivallatult.
Meeleavaldus saab olema rahumeelne protest ja me ei kiida heaks ainsatki provokatsiooni, vägivallaakti ega rikkumist.
Me peame kinni järgmistest reeglitest:
❗️Me jääme igas olukorras rahulikuks, lahendades ootamatud olukorrad mõistlikult ja rahumeelselt.
❗️Me ei takista mingil juhul tahtlikult liiklust ning järgime oma teekonnal eeskujulikult liikluseeskirju, tagamaks enda ja kaasliiklejate ohutus.
❗️Me ei ähvarda, ei kasuta vihakõnet ega ebasündsat kõneviisi. Meie loosungid on väärikad, põhjendatud ning väljendavad üksnes meie nõudmisi seoses põhjendamatute piirangute viivitamatu lõpetamisega.
❗️Me suhtume politseinikesse ja korrakaitsjatesse lugupidamisega ja ei tekita nendega tahtlikult konfliktseid olukordi.
Kolonn koguneb kell 10.30-11.00 Tallinnas, kahes kohas: Sikupilli ja Rocca Al Mare parklas, kust liigutakse rahumeelselt Toompeale. Sõidame Toompeale, Rüütelkonna maja ette, et avaldada toetust seal aset leidvale piketile.
Rüütelkonna maja ees võimalusel ei pargita, kes pargib, peab arvestama, et jätab ruumi läbitiirutavale kolonnile.
Mida me nõuame:
  • Koroonapiirangute viivitamatut lõpetamist.
  • Covidpassi kasutamise viivitamatut lõpetamist.
  • Maskikohustuse viivitamatut lõpetamist.
  • Masstestimise viivitamatut lõpetamist.
  • Laste massvaktsineerimise viivitamatut lõpetamist.
  • Elektri- ja kütusehindade viivitamatut langetamist.

 

Telegram lisab omalt poolt, et autodega meeleavaldajad võiksid Toompeal, vähemalt Rüütelkonna hoone ees, parkimist võiks üldse vältida, sest kohale on oodata tuhandeid inimesi.

PS. Soomes toimub “Convoy Finland 2022” 4. veebruaril selle erinevusega, et protestiga on liitunud ka restoranid ja baarid, kes alates sellest päevast kavatsevad olla “avoinna normaalisti” ehk siis avatud nõnda, nagu vana normaalsuse ajal.

 

Loe ka kommentaare: Telegrami Facebook

Foto: ekraanikuva + Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt