Videointervjuu Kaisa Virgebau ja Elvis Braueriga: kuidas läks MEM Café tänukontsert?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. detsember 2021 kell 10:48Foto: ekraanikuva

Kas sina oskad teaduslikult ära seletada, kuidas on aktsepteeritav, et ilma vaktsiinipassi nõudeta võivad inimesed olla pilgeni täistuubitud Tallinn-Tartu rongis mitu tundi järjest, aga ei tohi minna ilma tervisetõendita minna kohvikusse, kus iga inimene/seltskond istub ilma üksteist puutumata oma laua taga? Või miks ei tohi mäel ilma vaktsiinipassita kasutada suusalifti? Kas siin on tegu teadusega või lihtsalt survestamisega vaktsineerimisele? Kuna ilmselgelt on tegu teise variandiga, siis miks selline survestamine, kui juba 82% täiskasvanutest on antikehad? Millal sina viimati nägid kohvikus toimunud kontserdil politsei kiirreageerijaid? 

 

Umbes selliseid küsimusi esitavad oma peas inimesed, kes leiavad, et ebaloogiliste määruste ebaproportsionaalsete meetmetega jõustamine ei ole õige. Ja seetõttu toetavad nad Elvis Brauerit ja tema MEM Cafes võitluses bürokraatia ja ebateaduslike koroonameetmetega.

Huvitaval kombel – kuigi paljud ettevõtjad leiavad, et Braueri juhtum on kaugel õiglusest ja normaalsusest – ei julge mitte ükski restorani/kohviku omanik teda avalikult toetada. Küll aga julgevad seda teha tuhanded inimesed üle Eesti, kellele MEM Café pere otsustas 14. detsembri õhtul tänukontserdi korraldada.

Kontsert ise toimus kohviku siseruumides ja oli võimude suure jälgimise ja surve all (erinevad ametkonnad püüdsid erinevaid taktikaid kasutades mõjutada kohvikut kontserti ära jätma). Ometi läks kõik suuremate vahejuhtumiteta ja oli nii kontserdi korraldajatele kui ka kuulajatele palsamiks hingele – esinejad olid kohvikus sees, õue terrassile paigutatud kõlarite abil said muusikast osa kõik, kes tänaval seisid või möödusid.

1,5 tunni jooksul astusid nii armastus- kui ka jõululauludega üles lauljad Kaire Rapur, Kaisa Virgebau koos Paul Stahliga, Kaisa poeg Chasper Peškov ja paar lugu tegi ka Marko Tartes.

Muljeid kontserdist jagasid 24 tundi hiljem ehk 15. detsembri õhtul videokõnes Telegramiga Kaisa Virgebau ja Elvis Brauer:

 

Vaata ka kohalkäinute videoid MEM Café tänukontserdist:

!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src=”https://rumble.com/embedJS/u4″+(arguments[1].video?’.’+arguments[1].video:”)+”/?url=”+encodeURIComponent(location.href)+”&args=”+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, “script”, “Rumble”);

Rumble(“play”, {“video”:”vo63yk”,”div”:”rumble_vo63yk”});

 

Foto: ekraanikuva

Videod: Telegram, Mihkel Johannes Paimla, Krista Kaur, Tarvo Alev

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt