Terviseameti arvates aitab koroonaga võidelda 71 500 eurone trahv MEM Caféle?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. jaanuar 2022 kell 12:08Foto: ekraanikuva + FB + Canva

Kui keegi veel arvas, et Terviseamet on päriselt mures Elvis Braueri ja tema Kalamajas asuva MEM Café võimaliku nakkusohtlikkuse pärast, mis sest, et kohvikus istuksid inimesed palju hajutatumalt ja palju lühemat aega kui näiteks täistunnil Tallinnast Tartusse sõitvas rongis või viimasel hetkel jõuluoste sooritavad massid kaubanduskeskustes, siis nüüd on Terviseamet ise näinud suurt vaeva, et see eksiarvamus ümber lükata.

 

Nimelt teatas ameti eeskujulik koroonavõitleja 2021. aasta viimsel päeval, et ameti ja turvameeste ennastsalgav töö muutus ligi 35 000 euro võrra kallimaks, ehk siis kohvikult püütakse senise 34 272 euro asemel sisse nõuda 71 472 eurot.

Juhtumi võtab lühidalt oma Facebooki seinal kokku jurist Varro Vooglaid:

Kuulge, see on ju maffioosse käitumise muster: valitsus tellib (oma allüksuse kaudu) ühele ettevõttele vastu tema tahtmist ja ilma mingi hanketa suvaliselt teiselt ettevõttelt turvateenust ja siis esitab selle eest turvatavale firmale arveid täiesti absurdses mahus – vähem kui kahe kuu eest 71 472 eurot ehk ligi 1200 eurot päeva eest. Tekib vaid küsimus, kui suur osa sellest hiiglaslikust summast läheb inimestele, kes kõnealusele turvafirmale niisuguse kingituse kätte mängisid. Valitsus on kujunenud lihtlabaseks röövlijõuguks.

Muuseas, oluline on seegi, et kõik teavad väga hästi, et niisuguses mahus arveid ei ole MEM Cafél kõige vähematki võimalust tasuda. Seega on täiesti selge, et valitsuse tegevus on sihiteadlik ettevõtte pankrotistamine ehk ettevõtte hävitamine.

 

Allikad: Elvis Braueri FB, Varro Vooglaiu FB

Foto: ekraanikuva + FB + Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt