Kahel järgneval neljapäeval toimub pikett koroonapiirangute ja laste vaktsineerimise vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. detsember 2021 kell 10:08Foto: Veiko Vihuri / Objektiiv

2. detsembril valitsushoone ees toimunud piketil, kus osales paarsada inimest, toetati MEM Café tegevust ja nõuti apartheidi lõpetamist. Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks korraldab Stenbocki maja ees piketid ka kahel järgneval neljapäeval ehk 9. ja 16. detsembril 2021 algusega kell 9.30 Toompeal, et väljendada protesti põhjendamatute koroonapiirangute ja lastele massiliselt neile mittevajaliku koroonavaktsiini süstimise vastu.

 

Piketist on oodatud osa võtma kõik inimesed, kes leiavad, et valitsuse poolt endiselt rakendatavad koroonapiirangud, ennekõike vaktsiinipasside süsteem, on sügavalt ebaõiglane ja ebainimlik ning et plaan hakata massiliselt manustama lõpetamata ohutusuuringutega Pfizeri koroonavaktsiini nüüd juba ka 5-11-aastastele lastele on vastuvõetamatu.

Korraldajate sõnul oodatakse tulevatel nädalatel Toompeale juba rohkem inimesi, olgugi et massimeeleavaldust ei ole praegu veel plaanis.

“Peaminister Kaja Kallase seisukoht, et vaktsiinipasside süsteem ja selle alusel suure osa ühiskonna liikmete avalikust elust väljatõrjumine on tulnud selleks, et jääda, on absoluutselt vastuvõetamatu ja sellega ei kavatse me mitte kunagi leppida,” märkis piketi korraldaja Varro Vooglaid.

Vooglaiu sõnul väljendatakse pikettidega jätkuvalt solidaarsust MEM Caféle ja teistele ettevõtjatele, kes ei ole nõus sügavalt ebaõiglast vaktsiinipassi süsteemi rakendama ehk kaaskodanikke vaktsineerituse alusel diskrimineerima.

“See ongi sõnum, mille kõlama paneme. Peaminister tahaks mängleva kergusega ära unustada, et koroonapiiranguteks puudub igasugune õigustus olukorras, kus haiglate ülekoormust ei eksisteeri. Aga nagu juba öeldud, meie sellist sügavalt ebanormaalset uut normaalsust omaks ei võta ega ka lepi seda veendumust jagavate inimeste represseerimisega,” selgitas SAPTK juhataja.

Piketi korraldajad rõhutavad vajadust mitte alluda võimalikele provokatsioonidele ning paluvad ka nende esinemisel hoiduda vägivallast. Osalejatel palutakse riietuda soojalt, kasutada üksnes väärikaid loosungeid ning võtta kaasa Eesti lippe.

Eile Stenboci maja ees peetud kõnesid (Varro Vooglaid, Elvis Brauer, Markus Järvi) saad kuulata siit:

 

Allikad: Objektiiv, Rumble (video: Janek Viru)

Foto: Veiko Vihuri / Objektiiv

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt