SAPTK korraldab neljapäeva hommikul Stenbocki maja ees piketi MEM Café toetuseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. detsember 2021 kell 16:53Foto: ekraanikuva (fotol Varro Vooglaid MEM Café ees, kutsumas inimesi üles toetama kohviku omanikku Elvis Brauerit tema võitluses rahva vaktsiinipassidega diskrimineerimise vastu)

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks korraldab neljapäeval, 2. detsembril algusega kell 9.30 Toompeal, Stenbocki maja ees piketi, et väljendada protesti MEM Café represseerimise vastu. Piketist on oodatud osa võtma kõik inimesed, kes leiavad, et koroonapasside süsteem, mida MEM Café keeldub jõustamast, on sügavalt ebaõiglane ning et ettevõtjatelt on ebaõiglane nõuda vaktsiinipasside alusel inimeste diskrimineerimist.

 

“Loomulikult korraldame piketi rahumeelselt, aga sõnumi poolest täiesti kompromissitult. Peaminister Kaja Kallase seisukoht, et vaktsiinipasside süsteem ja selle alusel suure osa ühiskonna liikmete avalikust elust väljatõrjumine on tulnud selleks, et jääda, on absoluutselt vastuvõetamatu ja sellega ei kavatse me mitte kunagi leppida,” märkis piketi korraldaja Varro Vooglaid.

Vooglaiu sõnul on ebaõiglane valitsuse poolt kehtestatud apartheidirežiim, mitte see, et MEM Café keeldub andmast end selle režiimi jõustamise teenistusse.

“See ongi sõnum, mille kõlama paneme. Peaminister tahaks mängleva kergusega ära unustada, et koroonapiiranguteks puudub igasugune õigustus olukorras, kus haiglate ülekoormust ei eksisteeri. Aga nagu juba öeldud, meie sellist sügavalt ebanormaalset uut normaalsust omaks ei võta ega ka lepi seda veendumust jagavate inimeste represseerimisega,” selgitas SAPTK juhataja.

Piketi korraldajad rõhutavad vajadust mitte alluda võimalikele provokatsioonidele ning paluvad ka nende esinemisel hoiduda vägivallast.

 

Allikas: Objektiiv

Vaata ka Telegrami artiklit Kas vaktsineerimispass tõendab nakkusohutust ehk miks on MEM kohviku juhtum oluline

Foto: ekraanikuva (fotol Varro Vooglaid MEM Café ees, kutsumas inimesi üles toetama kohviku omanikku Elvis Brauerit tema võitluses rahva vaktsiinipassidega diskrimineerimise vastu)Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt