VIK ja Vabaerakonna algatajad tahavad erakorralisi valimisi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. märts 2014 kell 11:30



MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik (VIK) ja Eesti Vabaerakonna algatusrühma hinnangul loob Andrus Ansipi tagasiastumine peaministriametist halva pretsedendi Eesti poliitikas, Ansipi ja Siim Kallase kohavahetust kritiseerivad VIK ja ning algatusrühm siivivaduue valisuse moodustamiseks korraldada erakorralised valimised.

 

VIK ja Vabaerakonna algatusrühm tegid ühisavalduse, milles kritiseerisid peaminister Andrus Ansipi tagasiastumisotsust, kuna nende hinnangul ei esitanud Ansip “ainsatki veenvat isiklikku või tervislikku põhjendust” ning samuti ei võtnud Ansip “poliitilist vastutust ühegi tehtud või tegemata jäetud poliitilise teo suhtes, mis võiks olla tagasiastumise põhjuseks”.

“Nõnda toimides on peaminister Ansip loonud halva pretsedendi Eesti poliitilises kultuuris,” seisab avalduses. Ka kritiseerivad VIK ja Vabaerakonna algatusrühm Siim Kallase nimetamist Reformierakonna peaministrikandidaadiks. “Reformierakonna kavandatav rollivangerdus viia Siim Kallas peaministriks ja Ansip Euroopa Liidu volinikuks meenutab Putini-Medvedevi rollivahetust Venemaal mõne aasta eest,” seisab avalduses.

VIK-i ja algatusrühma hinnangul poel Kallas saanud valimistel rahva mandaati. “Samuti eeldaks tema kuulumine valitsuskabinetti veenvaid selgitusi nii Eesti Panga garantiikirjade kui ka Euroopa Komisjonist ennetähtaegse lahkumise kohta,” seisab avalduses.

“Kuna Reformierakonna juht on vabatahtlikult ja sisulise põhjenduseta peaministri kohast loobunud ning Keskerakonna juht on esitlenud end Venemaa käpiknukuna, siis ei saa juhtrolli valitsuse moodustamisel usaldada nende erakondade esindajatele,” seisab avalduses.

VIK ja Vabaerakonna algatusrühm peavad seetõttu erakorralisi riigikogu valimisi “ausamaks teeks riigis tekkinud olukorra lahendamisel”.

 

Allikad: BNS, VIK

Foto: PantherMedia / Scanpix

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt