Ansipi arvates oli lõppev aasta hea nii talle kui ka riigile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. detsember 2013 kell 9:30Peaminister Andrus Ansip ütles intervjuus Eesti Ekspressile, et lõppev aasta oli hea nii talle kui ka Eestile, kuigi valdava osa inimeste subjektiivne taju erineb ilmselt tema omast, vahendas BNS.

 

“Meil on palgad hakanud kasvama, majandus kasvab, samal ajal kui Euroopa majandus tammub paigal. Eelarve laekumised on väga head, riigi rahandus on endiselt korras,” ütles ta, vastates küsimusele lõppeva aasta kohta.

“Ma olen kogu aeg uhke olnud riigi korras rahanduse üle, aga veelgi uhkem olen selle üle, et riik on hästi hoitud ja hästi kaitstud. Kaks protsenti sisemajanduse kogutoodangust läheb riigikaitsele. Tööpuudus väheneb. Meil on mitmeid reforme läbi viidud: haridusreform ja kõrgharidusreform. Lastetoetuse reform on üks väga oluline asi, millega sel aastal oleme algust teinud ja mis täie hoo saab sisse 2015. aastal,” rääkis peaminister.

Vastates küsimusele, kui palju ta hoolib inimeste arvamusest enda kohta, ütles Ansip, et need on erinevad ja muutuvad ajas. “Valituks osutunute populaarsus valimiste järel üldiselt tõuseb, sest kõik tahavad olla võitjad või võitjate toetajad. Seejärel hakkab osa inimesi pettuma, sest põhimõtteliselt ei saa kõiki ootusi täita,” sõnas Ansip.

Reformierakonna 19-protsendilist toetust Ansip halvaks ei pidanud. “Ei, kus ta nüüd hull on? Enne 2005. aastat oli meie tavapärane toetus 8-12 protsenti. Ainult valimiste ajaks tõusis toetus sellele tasemele, kus ta praegu on. Ei, siin ei ole midagi nii väga kurta,” lausus Reformierakonna esimehest peaminister.

 

Allikad: BNS, Eesti Ekspress

 

Foto: voiceofrussia.com

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt