Vilja Savisaar-Toomastist võib saada Reformierakonna uus juht?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. juuni 2013 kell 11:57 

Keskerakonna ridades Euroopa Parlamenti valitud, kuid mullu kevadel keskparteist lahkunud Vilja Savisaar-Toomast astus Reformierakonda, kirjutab BNS. Telegrami allikate kohaselt ei ole välistatud, et kui toimuvad uued sisevalimised, võib Savisaar-Toomastist saada erakonna uus juht.

 

Savisaar-Toomasti sõnul on ta oma hingelt alati olnud liberaal, kes hindab ja austab valikuvabadust nii enda kui ka teiste puhul, sõltumata soost, vanusest, rahvusest või usutunnistusest. “Liberaalsest maailmavaatest olen juhindunud ka viimased neli aastat oma töös Euroopa Parlamendis, kus kuulun Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni,“ ütles Vilja Savisaar-Toomast.

Tema sõnul näitas Reformierakonna juhitav valitsus rasketel kriisiaastatel oma suutlikust majandus sügavast kriisist välja tuua ja viia see jälle tõusuteele. “Selle eest on Eestit tunnustatud ja ka teistele eeskujuks toodud. Muidugi on veel palju teha, et meie riigi edu jõuaks iga inimeseni. Otsustasin liituda Reformierakonnaga, et anda oma jätkuv panus Eesti riigi hüvanguks,“ lausus Savisaar-Toomast.

Vilja Savisaar-Toomast on olnud poliitikas tegev üle 20 aasta, teenides riiki erinevatel ametikohtadel nii kohalikus omavalitsuses, Riigikogus kui ka Euroopa tasandil. 2009. aastal valiti Vilja Savisaar-Toomast Euroopa Parlamendi liikmeks.

Kevadel kommenteeris Savisaar-Toomast Telegramile, et ta peab alles otsustama, mida teha. “Kogemust ju on – kõigepealt omavalitsuse tase, siis riigikogu tase ja nüüd rahvusvaheline tase. Patt oleks kõike seda kogemust raisata, kindlasti tahan ma jätkata Eesti poliitikas,” sõnas Vilja.

Savisaar-Toomast on Keskerakonna liidri Edgar Savisaare endine abikaasa.

Reformierakond on valitsuse juhterakond, kandes valitsusvastutust lisaks Toompeale 83 Eesti omavalitsuses. Reformierakonnas on praeguse seisuga 13 289 liiget.

 

Allikas: BNS

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt