Ansip: Reformierakond ei ole süüdi, et üksikud töötajad on vargad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. juuni 2013 kell 15:04Peaminister Andrus Ansip ütles riigikogu infotunnis, et identifitseerimine ei ole Reformierakonna e-hääletuse puhul just kõige turvalisem olnud, kuid ei ole mõtet ka kõiki vargusjuhtumeid üritada vabandada sellega, et vara ei ole piisavalt hästi hoitud, vahendab BNS.

 

“Kui teie korterisse, majja on vargad sisse tunginud, seal kõik segamini pööranud, siis ma arvan, et te ei peaks taluma veel süüdistusi ka selles osas, et te olete võimaldanud vargal oma majja sisse tungida,” ütles peaminister.

Ta märkis, et jutt käib neljast või viiest “vargast” ning ülejäänud 13 000 erakonnaliiget ei ole põhjust süüdistada samades pattudes. “Ma olen kindel, et enam midagi taolist keegi ei tee,” ütles Ansip.

Ansip ütles ka, et elektrooniline hääletus on siiski turvalisem kui paberhääletus.

Reformierakond tuvastas, et mitme piirkonna arendusjuhid võltsisid partei sisevalimistel e-hääli ja kokku oli manipuleeritud pea 5% valimistel antud häältega. Skandaali tõttu heideti erakonnast välja Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland. Erakond otsustab laupäeval, kas on vaja korraldada uued sisevalimised.

 

 

Allikas: BNS

Vaata ka: Postimees

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt