Võimumaailma telgitaguste uurija Jüri Lina tuleb Eestisse loenguid andma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuli 2015 kell 10:16Rootsis resideeruv Eesti kirjanik, filmirežissöör ja vandenõudeuurija Jüri Lina annab sel nädalavahetusel ja järgmisel nädalal taas kodumaal mõned põnevad loengud. Laupäeval, 1. augustil räägib Lina Sänna Kultuurimõisas toimuva Terviseakadeemia IX Loodusteraapiate päevade raames vitamiinide ja muusika mõjust tervisele, 3.-8. augustini leiab Eesti erinevates linnades aset loengutesari ”Valedest rabatud”. Loe nende kohta täpsemalt altpoolt.

 

Jüri Lina loengud Terviseakadeemias Sänna Kultuurimõisas

“Miks on osa andmeid vitamiinide positiivsest mõjust unarusse jäetud või koguni  salastatud”  (laupäeval, 1. augustil kell 12.30-14.00)

Juttu tuleb uuringutest, mis selgelt näitavad, et oluliste vitamiinide annuste suurendamine võib päästa inimelusid, kergendada haigete seisundit ja paljudest eluohtlikest haigustest terveks ravida (näiteks teetanus, kuigi ametlikult on see ravimatu). Teadlaste uuringuist selgub, et ka läkaköhast, tuberkuloosist ja hepatiidist on lihtne lahti saada, kuigi sellest laiemale üldsusele teada ei anta, justkui keegi ei sooviks inimeste tervenemist. Kuidas muidu seletada asjaolu, et andmeid nende uuringute kohta polegi nii lihtne kätte saada. Teatud andmed vitamiinide ülipositiivse mõju kohta, sealhulgas IQ tõstmisel, on koguni salastatud. Üks USA arst, keda lektor päeva jooksul korduvalt osundab, pole kuidagi suutnud sellest aru saada: ”Uurimused on olemas, järeldused on lihtsad, võiks päästa hulga inimelusid, aga millegipärast seda ei tehta!?”. Samal ajal nenditakse uurimustes, et enamik inimesi kannatab vitamiinide ja mineraalide vaeguse käes, sest tööstuslikes toiduainetes on vitamiine alles väga vähe või üldse mitte.

“Harmoonilise muusika imeline mõju tervisele” (laupäeval, 1. augustil kell 15.00-16.30)

Vanasti mängiti lossides õhtusöömaaegadel kaunist muusikat, mis väidetavalt soodustas seedeprotsessi. Tänapäeval restoranides antakse tihti kuulata disharmoonilist põrgulärmi, teadmata, et see kutsub esile seedehäireid, mille tagajärjel söödu hakkab maos mädanema, tekitades maksakahjustusi. Helilooja Jean-Baptist Lully päästis oma kauni muusikaga kuningas Louis XIV elu tolle haiguse ajal. Taani haiglates mängitakse tänapäeval opereeritud patsientidele valu vaigistamiseks Vivaldit. Seegi toimib – kuidas, seda aga ei teata. Et harmooniline muusika meid tasakaalustab ja meid vajadusel lohutab, on tõdetud paljudes uuringuis. Nagu sedagi, et rotid suudavad labürindist tee kiireminivälja leida, kui neile mängitakse kaunist muusikat. Neid ja paljusid teisi muusikaga seotud asjaolusid eiratakse, justkui ei mängiks see inimese heaolus mingit rolli.

 

Jüri Lina suurloeng ”Valedest rabatud” Tartus, Pärnus, Tallinnas ja Rakveres

Lina kõneleb oma uuel loengul neist meetodeist, mille abil on õnnestunud suuri masse kõige võimatumate valedega lollitada. Et aidata avalikkust ajupesu (loe: aju risustamist) läbi näha, on ta asunud väntama uut suurfilmi ”Illusioonide labürint: mundris mitmekesisus”. Ta räägib ka meie tervise ja taibukuse teadlikust muserdamisest (sealhulgas meelemürkide abil), mida kinnitavad IQ-testid. Juttu tuleb ka kultuuri laostamisest, pagulastest ja inimeste võimueliidi tööriistaks muutmisest. Lisaks pajatab Lina”sotsiaalse tellimuse” loomise eeldustest ja toob ajupesust kõige pöörasemaid näiteid, millega osutab, kuidas avalikkuse tegelikkuse taju on taandunud ja võime kahtlaste asjade kohta asjakohaseid küsimusi esitada maha surutud. Tänapäevalgi kasutatakse Lääne ideoloogiaruumis Nõukogude ajupesueksperdi Anton Makarenko tõhusaid meetodeid, mis surusid ohvrid illusioonide labürinti, kus nad olid veendunud, et Lenin oli kaastundlik tööliste huvide eest seisja ja Stalin headuse kehastus.

Jüri Lina tutvustab ajupesumeetodeid läbi aegade ning annab seletuse, miks laiem avalikkus eelistab võimueliidi pööraste väljamõeldiste uskumist ja väldib kontakti tegelikkusega, tõrjudes kõiki fakte, mis nende viibimist konsensustransi (vt dr Charles Tart) seisundis häirida võiks.

Aeg ja koht:

Esmaspäeval, 3. augustil kell 18.30 Tartu hotelli London konverentsikeskuses, Rüütli 9

Kolmapäeval, 5. augustil kell 18.30 Pärnu hotelli Viiking konverentsisaalis, Sadama 15

Reedel, 7. augustil kell 19 Tallinnas Eesti Puuetega Inimeste Kojas, Toompuiestee 10

Laupäeval, 8. augustil kell 19.00 Rakveres Pikk 28 (hoovipealne maja)

 

Allikad: Pressiteade, Jüri Lina koduleht, Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia

Foto: nordfront.se

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt