Vandenõude uurija Jüri Lina tuleb taas Eestisse loenguid andma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. märts 2014 kell 18:45Rootsis elav Eesti kirjanik, filmirežissöör ja vandenõude uurija Jüri Lina annab 9.-12. märtsil Eestis loengud “Lähikontakt tegelikkusega” ja “Tervisesõnumid”. Vabamüürluse uurimisega tuntust kogunud Lina räägib sel korral tervisest ja vähi ravimisest, teadusest ja sellest, kas Darwin võis eksida ning loomulikult poliitikamaailma telgitagusest, sh sellest, miks vaikitakse maha teatud asjaolud Süüria ja Ukraina sündmustes.

 

“Tervisesõnumid” tuleb ettekandele vaid korra, pühapäeval, 9. märtsil kell 18 Tallinna koolitus- ja teraapiatoas Väike Uba, kus Lina jagab tervise säilitamise ja taastamise kohta praktilisi andmeid, millest arstid ei räägi midagi, kuigi tutvustatav materjal on ilmunud ka teadusajakirjades.

Loengusarjas “Lähikontakt tegelikkusega” paljastab Lina aga ”demokraatliku maailma” kõige levinumaid müüte, et näidata varjatud tegelikkust ning hajutada ühiskondlikes küsimustes kehtivat konsensustranssi. Loengud toimuvad 10. märtsil 18.30 Pärnus hotelli “Viiking” konverentsisaalis, 11. märtsil 2014 kell 19 Tartus hotelli “London” konverentsikeskuses  ning 12. märtsil  kell 19 Tallinnas Puuetega Inimeste Kojas.

Muu hulgas tulevad arutluse alla järgmised teemad:

– Aastal 1947 avaldas üks Ameerika diplomaat raamatu president Roosevelti salajasest koostööst Staliniga. Raamat trükiti New Yorgis, kus levitamine peatati ja tiraaž osteti üles ning hävitati. Lina annab ülevaate loo taustast ja põhjustest.

– Tuntud Ameerika poeet peideti avalikkuse eest vaimuhaiglasse. Põhjus: ta oli saanud jälile ameeriklaste Euroopa-poliitikale. Kuulajad saavad teada, miks ei tahetud tal lasta vabalt rääkida.

– Kas naistel pole iialgi olnud eneseteostuse võimalust? Tuuakse esile varjatud andmeid väljapaistvate naiste kohta läbi aegade.

– Kas vähk on tõesti mõistatuslik haigus? Kuidas sel juhul seletada asjaolu, et üks Itaalia arst pandi vangi selle eest, et ta oli avastanud vähi tegeliku põhjuse ja ravis edukalt patsiente.

– Kas Darwin eksis? Miks muidu vaikitakse maha kõik faktid, mis ei toeta tema teooriat?

– Lina paljastab teaduslikke avastusi neandertallaste kohta ja räägib uurimistulemustest, mis näitavad, et meie taibukust tahetakse vähendada.

– Kuulajad saavad teada, miks kvantfüüsikute avastused universumi kohta ei sobi kokku tänapäeva müütidega.

– Käsitletakse küsimust, miks ajaloolased eiravad ameeriklaste roimi, mille ohvriks sõjajärgses Euroopas langesid miljonid inimesed.

– Miks varjatakse tänapäevase sotsiaalkindlussüsteemi tausta?

– Miks vaikitakse maha teatud asjaolud Süüria ja Ukraina sündmustes?

– Miks ülistati terrorist Nelson Mandelat pärast tema surma 5. detsembril 2013?

– Miks varjatakse Saksa ja Rootsi roheliste parteide tausta?

– Lina räägib ka sellest, miks võimueliit soodustab massilist sisserännet Euroopa riikidesse.

– Jaanuaris viibis kirjanik Prantsusmaal, Marokos ja Hispaanias. Kuulajad saavad teada seal tehtud avastustest, eelkõige andmeist, mis selgusid Tenerifel.

Täpsema info loengute kohta leiad siit.

 

Jüri Lina on nii mõndagi põnevat rääkinud ka Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”, kuula 2013. aasta sügisel eetris olnud saadet siit ning 2010. aasta sügisel eetris olnud saadet siit.

Allikad: Jüri Lina koduleht, Telegram

Foto: nordfront.se

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt