Vandenõude uurija Jüri Lina annab loenguid neljas linnas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. oktoober 2013 kell 10:10 

 

I osa, ”Skorpioni sünged saladused”

Jüri Lina on kirjutanud Rootsi lugeja jaoks uusima variandi oma kõige menukamast teosest ”Skorpioni märgi all”. Raamat on avardunud 175 lehekülje võrra, sisaldades täiendusi ja ajakohastusi igal leheküljel. Eelmised trükid olid selle suurteose eeltöö. Teosel on nüüd algselt kavandatud vorm, sest 19 aastat tagasi ei olnud hulk materjali lihtsalt veel kättesaadav.

Nendest pöörastest uutest leidudest loengu alguses juttu tulebki, sealhulgas illuminaatide ninamehe päevikust, mis Saksamaal mõni aasta tagasi avaldati, prantsuse ajaloolaste revisionistlikust suhtumisest revolutsioonilise terrori ulatusse aastail 1789-1793, Nõukogude arhiivide pärlitest (Gilani nõukogude vabariigi kohta, Lenini praktilistest ettevalmistustest hakata tapma Vene rahvast, et riik pankrotti ei läheks jne). Autori hinnangul on esialgne versioon uusima trüki kahvatu vari. Uut väljaannet ei soovitata nõrganärvilistele.

Leige huvi tõttu Toivo Kurmeti muusikaloomingu vastu Eestis jääb tema popsümfoonia pidulik ettekanne ja autori loomingusaladuste õhtu ära. Popsümfooniat tutvustatakse üksnes põgusalt õhtu esimese osa lõpu eel. Enne vaheaega tuleb ka juttu uusimatest andmetest, mis aitavad säilitada ja tugevdada tervist.

Pärast vaheaega lõpetab Jüri Lina oma kolmeosalise sarja ”Näilus ja tegelikkus”.

 

”Näilus ja tegelikkus” III osa

Õhtu teisel poolel räägib Lina varjatud andmetest Euroopa Liidu tegeliku majandusolukorra kohta, mis on katastroofiline. Juttu tuleb Küprose nõukogulikest sundmeetmetest, mis meenutavad riigilaenuobligatsioonide pealesurumist Nõukogude Liidus. Vaadeldakse USA majandusliku pankrotistumisprotsessi süvendumist, infrastruktuuri laostumist ja poliitilisi survemeetodeid.

Juunis viibis Jüri Lina Horvaatias, kus ta tegi jahmatavaid avastusi Jugoslaavia kommunismi kohta, millest ta samuti räägib. Ta kõneleb diktaator ja massoon Tito salasidemeist Suurbritannia ja USA juhtivate ringkondadega. Tito terror ei jäänud meetodite poolest maha Stalini omast. Jugoslaavia oli üks kahest kommunismiriigist, kus vabamüürlus tegutses avalikult. Jüri Lina hankis raamatuid, mis käsitlevad massoonide roimasid Horvaatias ja Serbias. See materjal lülitatakse uude suurfilmi ”Jaanuse efekt. Baali orjad”, millega töö kestab. Film esilinastub enne jõule 2014.

Lina tutvustab salamotiive, miks avalikkus eelistab uskuda näilisi andmeid ja eirata tegelikkust, kuigi silmanähtavad asjaolud viitavad ilmsetele valedele. Neid on võimalik paljastada, esitades lihtsaid küsimusi. Kas või tolle globaalse pettuse kohta, mida etendati juulis 1969. Ta toob uusi näiteid kultuuriliste, teaduslike ja poliitiliste illusioonide kohta.

 

Loengute toimumise ajad ja kohad:

Esmaspäeval, 7. oktoobril 2013 kell 19 Tallinna Technopolise seminariruumis Ülemiste Citys, Lõõtsa 6, A uks maja külje peal, II korrus, buss 15, peatus Dvigatel. Sissepääs 8 eurot.

Teisipäeval, 8. oktoobril 2013 kell 19 Tartus hotelli London konverentsikeskuses Rüütli 9, sissepääs 7 eurot.

Kolmapäeval, 9. oktoobril 2013 kell 19 Pärnus hotelli Viiking konverentsisaalis, sissepääs 6 eurot.

Jüri Lina loeng ”Tervisesõnumid” – praktilisi andmeid tervise säilitamise ja taastamise kohta, millest arstid ei räägi midagi, kuigi tutvustatav materjal on ilmunud teadusajakirjades – toimub 11. oktoobril 2013 kell 19 Kuressaare hotellis Arensburg.

 

 

Allikas: Jüri Lina kodulehekülg

Foto: facebook.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt