Kirjanik ja vandenõude uurija Jüri Lina uus film esilinastub augustis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. juuli 2016 kell 16:13UntitledRootsis elava Eesti kirjaniku Jüri Lina uus laiekraanifilm “Illusioonide labürint. Mundris mitmekülgsus” esilinastub Eesti erinevates linnades augustis, Tallinna esimene seanss on juba välja müüdud. “See film näitab, kuidas varjuhoidvad võimurid ajupesu kaudu meelitavad meid vaimsesse labürinti, et meid tegelikkusest eraldada. Labürint tekitab reaalsuse illusioone. Labürint eksitab sisseastujaid ja takistab väljapääsu. Film annab illusioonide läbinägemiseks juhtnööre. Nende vihjete abil võib labürindist väljapääsu leida,” tutvustab filmi Lina ise.

 

“See on maailma esimene kaemuslik tõsielufilm, mis tekitab seoseid kummastatud kujundite kaudu. Esimest korda on suutnud sürrealistlik kujutlus ja realistlik argielu teineteisele kunstilises vormis käe ulatada. Omaette saavutus on Vietnami sõja stseen, millele uudne, assotsiatiivne (seostatud) lähenemine avab olulised süvaaspektid. See süveneb veelgi tänu Toivo Kurmeti dramaatilis-lüürilisele muusikale,” lisab ta.

Jüri Lina arvates käituksid inimesed teisiti, kui teaksid filmis näidatavaid fakte. “See mällusööbiv novaatorlik film käsitleb ajupesu kõige pöörasemaid ilminguid. Saab näha väga haruldasi arhiivikaadreid Rootsist (sealsete punakaartlaste ettevalmistustest kultuurirevolutsiooniks 1968. aastal), Kreekast (kommunistide märatsemisest ja hämmastavast Stalini suunamuutusest, Stalini ja
Churchilli salalepingust), Rumeeniast (sealse kommunismi riukalikkusest), Albaaniast (kommunistlikust võikusest), Vietnamist (kuidas USA saboteeris sealset kommunismivastast võitlust), Kambodžast (prints Norodom Sihanouki reetlikkusest ja koostööst punakhmeeridega). Dokumendid massoonide salajastest sepitsustest, sealhulgas selle kohta, kuidas mitmetest Eesti tähtsamatest poliitikutest said range salastatuse varjus välismaise vabamüürlaste suurlooži liikmed.”

Filmis esitatakse visuaalseid dokumente suurimatest pettustest, mida paljud endiselt usuvad ning tuntakse huvi: miks inimesed lasevad end lollitada? Viimasele küsimusele püüab leida vastust psühhiaater Ilmar Soomere. “Enamik keeldub hiljem omaks võtmast, et neid on hullutatud,” leiab Lina ja lisab, et need, kes on filmi eelnevalt näinud, sealhulgas helilooja Fredrik Olsson, väidavad, et tegu on Jüri Lina absoluutselt parima filmiga. See olevat erakordne dokumentaalfilm ka globaalses ulatuses.

Filmi pikkuseks on 113 minutit (1 tund ja 53 minutit), linastustel on kohal režissöör Jüri Lina ja tema assistent Steve Ahlberg.

Filmi saab vaadata:

  • kolmapäeval, 10. augustil kell 18 (välja müüdud) ja kell 20.30 Tallinna kinos “Supernova” (Narva mnt 27, ruum N406, pilet 6 eurot)
  • neljapäeval, 11. augustil kell 18 Pärnu kinos “Apollo” (Lai 5, pilet 5 eurot)
  • reedel, 12. augustil kell 18 Tartu kinos “Ekraan” (Riia 14, pilet 5 eurot)
  • pühapäeval, 14. augustil kell 14 Rakvere kinos (Kreutzwaldi 2a, pilet 4 eurot)
  • esmaspäeval, 15. augustil kell 19 Märjamaa kinos “Helk” (Sauna 2, pilet 4 eurot)
  • teisipäeval, 16. augustil kell 18 Kuressaare kinos (Linnateater, Tallinna tn 20, pilet 4 eurot)
  • kolmapäeval, 17. augustil kell 18 Haapsalu kinos (Posti 3, pilet 4 eurot)

Pileteid saab broneerida aadressil jyrilina@yahoo.com, filmi treilerit saab vaadata Jüri Lina kodulehel.

 

Allikad: Jüri Linna pressiteade, JL koduleht

Pilt: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt