The Telegraph: Novak Djokovic näitas koha kätte riikidele, kes ta tühistasid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. september 2023 kell 13:20



Foto: Wikimedia Commons / Hanson K. Joseph, CC BY-SA 4.0

Ajalehes The Telegraph ilmus austusavaldus maailma esireketile, Serbia tennisist Novak Djokovicile, tema trotsile ja sihikindlusele: ta näitas koha kätte kahele riigile, kes ta tühistasid, võites sel aastal nii USA kui ka Austraalias lahtised meistrivõistlused tennises.

 

Kui Novak Djokovic võttis oma esireketi tiitli tagasi New Yorgi kuningana, oli vapustav meenutada, kuidas vaid 12 kuud varem keelati tal isegi riiki siseneda. Täpselt nagu Austraalias, kus ta tõi kastanid tulest välja pärast eelmise aasta „küüditamise“ seebiooperit, saades Melbourne Parkis oma 10. tiitli ja tõestades, et tõuseb fööniksina tuhast.

 

Tõusis tuhast nagu fööniks

Pange ta vaid luku taha ja tühistage, nagu tegid kaks suure slämmi võõrustajariiki, ja ta lihtsalt naaseb kaks korda suurema jõuga.

24. suure slämmi tiitel on epohhiloov saavutus, mille saavutas meie põlvkonna (ja ka ka kogu ajaloo) kõige trotslikum sportlane, kirjutab The Telegraph. Veelgi hämmastavam aga on tõsiasi, et Djokovicil võiks praeguseks olla ka 26. või 27. tiitel, kui poleks olnud tema vaktsineerimisstaatuse politiseerimist või õnnetut juhtumit 2020. aasta US Openil, kus ta kogemata lahtise palliga joonekohtunikku kõri pihta tabas. See kurikuulus intsident osutus vaid eelmänguks tema valimisele ülemaailmseks heidikuks, sest serblane sattus vastuollu nii Austraalia karmi COVID-19 piiripoliitikaga kui ka Bideni administratsiooni jätkuva vaktsineerimata väliskodanike riikipääsu keeluga.

 

Jäi kindlaks oma põhimõtetele

“Miks, Novak, miks?” küsis Amol Rajan BBC-le antud intervjuus, püüdes aru saada, kuidas tema ees olev mees võis asetada otsuse ennast mitte vaktsineerida kõrgemale võimalusest tennist mängida. Djokovici jaoks ei olnud see mingi küsimus. Ta oli selleks ajaks juba suurkuju, kui teda hakati nimetama jõledaks antivakseriks. Ta võis endale lubada ära oodata plaandeemia läbikukkumise, et seejärel veelgi võimsamana väljakule naasta.

Sest Djokovic ammutab jõudu teadmisest, et ta pole kurjategijatele tolligi järele andnud. Ükskõik, mida keegi arvab tema valikust vaktsiinist keelduda, ei saa mitte keegi eitada, et ta järgib oma veendumusi, isegi kui selle eest tuleb maksta kallist hinda. Oli täiesti absurdne, et ta pagendati 2022. aasta US Openilt, kuna tal oli lubatud võistelda 2021. aastal, mil kehtisid palju rangemad koroonareeglid. Pole ime, et 2023. aastal näitas ta Ameerika pinnal oma jõudu, pühkides platsi puhtaks nii Cincinnatis kui ka Flushing Meadowsis.

Sama kordus Austraalias, kus Djokovici vastus tema alandavale katsumusele põgenike kinnipidamiskeskuses eelmisel aastal oli võita iga matš Adelaide’is ja Melbourne’is. Kui vähem raudsetele mängijatele oleks võinud andeks anda sügava vaimse trauma põdemine vangistuse ja lõpuks väljasaatmise tõttus, siis tema muutis oma õudusunenäo kütuseks.

“Ma ei ütleks, et see oli lihtne,” naeratas ta. “Kuid inimesed armastavad tagasitulekulugusid. Nad motiveerivad mind.”

„Hästi tehtud Djokovic!“ tunnustab The Telegraph.

 

Allikas: telegraph.co.uk

 

Toimetas Hando Tõnumaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt