Argo ja Evelin: Kuidas meie kõikide pangalaenud põhinevad pettusel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. september 2017 kell 17:44IMG_1029Värskelt ilmunud Telegrami paberväljaandes on intrigeerivalt juttu pangandusest, mis reaalses elus meid kõiki igapäevaselt puudutab. Telegramil õnnestus ajakirja kaante vahele saada intervjuu salapäraselt paarilt, kes on avanud maailma senivarjatud tahke, mida tavamõistus esialgu vastu võtmast tõrgub. On selge, et vaatamata inimeste oravana rattas joostes antavale igapäevasele tööpanusele ei ole nende elujärg tõusnud tasemele, kus see tegelikult olla võiks. Avaldame veebis intervjuu selle osa, mis ajakirja ei mahtunud.

 

Meie intervjuust kooruvad välja vägagi ebaharilikud arusaamad pangandusest, riigikorraldusest ja jumalast?

Jumala olemasolu või puudumise üle ei ole inimestel üldse mõtet arutleda. Tavamõistus ei suuda sellest aru saada. Näiteks maapinnal lebavad kivid ja muld on lihtne eluvorm. Selline eluvorm ei mõtle paistva päikese ega langeva vihma üle. Maas kasvav kapsas kasutab nii vihma kui ka päikest enda vajadusteks, olles kõrgem eluvorm maapinna suhtes. Ühel hetkel aga napsab kits sellelt kapsalt lehe, olles kapsa suhtes kõrgem eluvorm. Kapsas ei mõista ega suuda juhtunut seletada ega juurdlegi selle napsamise üle. See on kapsale mõistetamatu. Nii lihtsalt juhtus. Nagu ka kits ei juurdle inimese kui tema suhtes kõrgema eluvormi olemasolu üle. On selline, kes teda aeg-ajalt lüpsab ja teadmata põhjusel peavarju pakub. Kitsele on inimese olemasolu mõistetamatu. Sarnaselt tuleks ka jumalasse suhtuda, lihtsalt kui madalamale eluvormile selgitamatut.

 

Ajakirjas sellest siiski juttu tuleb…

Selline selgitus on vajalik süsteemi, sealhulgas oma olemuselt orjandusliku rahandussüsteemi mõistmiseks.

Inimesed on esitanud raha päritolu kohta pankadele küsimusi, ilmselt siiski kogu küsimustiku eesmärki tajumata. Tundub, et seda ei taju ka pangaametnikud. Kas oleks võimalik neid küsimusi lahata?

Pankadele esitatud küsimused on alljärgnevad ühes selgitustega, mida selliste küsimustega soovitakse teada saada. Vanas maailmas ei lasku ükski pangatöötaja sellesisuliste küsimuste esitajaga diskussiooni, mõistes kohe, kui ohtlik see p

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt