Miks varub USA laskemoona, relvi ja lahingusõidukeid?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. märts 2013 kell 20:38Keset suurt tulirelvade reguleerimise debatti ning hiiglaslikke kärpeid on USA sisejulgeolekuministeerium otsustanud osta järgmise viie aasta jooksul 1,6 miljardit kuuli. See on kogus, mis kulunuks toimunud Iraagi sõjas ära alles 24 aastaga ja isegi kongressi liikmed ei saa aru, mis täpsemalt teoksil on.

 

Sisejulgeolekuministeerium (Department of Homeland Security, DHS) loodi pisut üle kümne aasta tagasi ajendatuna 9/11 rünnakutest ning selle esmaseks ülesandeks on kaitsta USA-d ja tema territooriume terrorirünnakute, inimtekkeliste õnnetuste ja looduskatastroofide eest. Ameti vastutusalasse kuuluvad näiteks ka piirivalve, immigratsioon ja salateenistus.

 

Esimesed jutud sellest, et ministeerium tegeleb sõjatehnika varumisega, hakkasid ilmuma juba aasta tagasi, kuid seda peamiselt alternatiivmeedias. Nüüdseks on asja vastu huvi hakanud tundma ka mõned kongresmenid, kuid nende esitatud küsimused on põrkunud vastu vaikuseseina.

 

Hiljuti kirjutasid 15 esindajate koja liiget kirja ministeeriumi juhile Janet Napolitanole, kus nad osutasid võimalusele, et kuule ostetakse kokku riigis laskemoona defitsiidi loomiseks.

 

Valitsuse pressiesindajad on väitnud, et DHS-i alluvuses olevates lasketiirudes kasutatakse aastas umbes 15 miljonit kuuli ning ostetud laskemoon läheb kõik igapäevasesse kasutusse, kuid üha rohkem on neid, kes selles kahtlevad. Tõsiseid küsimusi tekitavad ka näiteks ostetud 174 000 kuuli, mis on mõeldud kokkupõrkel plahvatama, nii võimalikult suurt kahju tehes ja mis väidetavalt läksid allüksusele, mis tegeleb peamiselt korruptsiooni avastamisega.

 

DHS on soetanud ka miinikindlaid soomussõidukeid, mis läksid mahakandmisele Iraagis ja Afganistanis ning tehti siis ümber Ameerika tänavatel kasutamiseks. Alternatiivne meedia on rääkinud väga erinevatest numbritest, mida DHS pole olnud nõus omaks võtma, kuid see ei muuda olematuks küsimust, mille jaoks sellist sõjatehnikat siseriiklikult koguda on vaja.

 

Ühendriikides on inimesed kogunud hulgaliselt pilte ja videosid DHS-i väidetavatest uutest sõidukitest. Üks neist, mis ilmus internetti paar päeva tagasi, näitab Arizona kõrbes sõitnud pikka rongi, millel on erinevat tüüpi masinad.

 

 

 

 

Eelmisel nädalal valas õli tulle ka 30 aastat USA armees teeninud sõjaveteran Terry M. Hestilow, kes avaldas oma nägemuse DHS-i relvastumisest ja kirjutas muuhulgas: “…keda nad USA-s tappa tahavad? Lühike vastus: sind ja mind! Kõiki, keda nad arvavad seisvat nende ja uue marksistliku valitsuse kehtestamise vahel! Kõiki, kes seisavad USA konstitutsiooni eest!”

 

Allikad: RT, Infowars, Examiner

 

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt