CIA arendas juba pool sajandit tagasi välja mürgipüstoli

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. märts 2013 kell 17:18 

Venezuela presidendi Hugo Chávezi surmaga seoses on ohtralt vihjatud sellele, et presidendi vähi põhjustas välismaine valitsus, kellele ei sobinud Chávezi poliitika. Seda arvesse võttes on huvitav fakt, et CIA arendas erinevaid haigusi tekitavaid mürginooli tulistava püstoli välja juba 1970-ndatel või isegi varem.

 

1975. aastal tutvustati USA kongressile (vaata videot artikli all oleva “Defence” lingi alt), kuidas töötab CIA nn südameataki relv. Püstoliga saab tulistada imepisikesi mürgist tehtud jääpiike, mis kehasse jõudes sulavad, lahkamine aga mürgi jääke ei näita. Piigist jääb nahale vaevumärgatav täpp, ohver tunneb sääsehammustuse laadset torget või üldse mitte midagi.

Lisaks sellele on CIA läbi viinud põhjalikke vähiuuringuid, seal hulgas on vihjatud ka vähki tekitavale mürgile.

 

Ajakirjaniku kahtlane surm

2012. aasta 1. märtsil suri kahtlastel asjaoludel USA uuriv ajakirjanik Andrew Breitbart, kes mõned nädalad varem andis teada, et avaldab peagi  informatsiooni, mis võib saada president Barack Obamale saatuslikuks. Mees kukkus öösel keset tänavat kokku ja juba varahommikul kirjutasid lehed, et mees sai südameataki (tuletame siinkohal meelde, et näiteks Michael Jacksoni surmapõhjuse välja selgitamine võttis nädalaid).

Asjale lisab vürtsi fakt, et poolteist kuud hiljem, 20. aprillil, suri arseenimürgitusse Breitbarti koroner Michael Cormier. Peale selle uudise ilmsiks tulekut kadus kui tina tuhka ka ajakirjaniku surma ainus pealtnägija Christopher Lasseter.

 

Kas on juhus, et suur osa Lõuna-Ameerika poliitilisi liidreid on surnud vähki?

Pärast seda, kui paljud Ladina-Ameerika liidrid olid saanud järjest vähidiagnoosi, spekuleeris Hugo Chavez selle üle, kas on võimalik, et USA on leidnud võimaluse vähist relv teha. Vähki haigestunute nimekirjas on endine Argentina president Néstor Kirchner (jämesoolevähk), Brasiilia president Dilma Rousseff (lümfivähk), tema eelkäija Luiz Inácio Lula da Silva (kurguvähk), eelmine Kuuba president Fidel Castro (mao-, kõhunäärme- või sooltevähk), Boliivia president Evo Morales (ninavähk), Paraguai president Fernando Lugo (lümfivähk) ning viimasena ka Venezuela president Hugo Chavez. Mis on neil kõigil juhtidel ühist peale vähi – nad kõik on (olnud) vasakpoolsete vaadetega. Kas see on kokkusattumus?

 

Ebatavaline kopsuvähk

Veel üks huvitav lugu juhtus mehega, kelle nimi oli Jack Ruby. Ta oli Dallase ööklubi omanik, kes mõisteti süüdi president John F. Kennedyle atentaadi sooritanud mehe Lee Harvey Oswaldi mõrvas. Ruby suri vanglas kopsuvähki, aga tema kopsus olnud vähirakud erinesid tavalistest respiratoorse süsteemi vähirakkudest. Oma perekonnale väitis mees enne surma, et talle süstiti vanglas külmetushaiguse ravi käigus vähirakke.

 

Riigi poolt tellitud mõrvad

Seoses teooriaga, et valitsused kasutavad ühe relvana oma arsenalis kriitikute mõrvamist, tasub meelde tuletada ka Aleksandr Litvinenko mõrva. Endine Venemaa julgeolekuohvitser Litvinenko suri radioaktiivse polooniumi mürgituse tagajärjel. Haiglasse sattus ta 2006. aasta 1. novembril pärast seda, kui oli samal päeval kohtunud kahe endise KGB agendi Dmitri Kovtuni ja Andrei Lugovoiga. Litvinenko organismis oli polooniumi surmavast annusest kümme korda rohkem. Usutakse, et poliitilist varjupaika taodelnud Litvinenko mõrva taga oli Venemaa valitsus.

Kommunistliku valitsuse kriitik, Bulgaaria kirjanik ja dissident Georgi Markov tapeti 1978. aastal Londonis seadme abil, mida nimetati “Bulgaaria vihmavarjuks”. Tegemist oli pneumaatilise seadmega, mis tulistas kehasse väikese mürgikuuli ritsiini-nimelise mürgiga. Tapmise korraldas Bulgaaria salateenistus koostöös Nõukogude Liidu KGB-ga.

 

Allikad: Infowars, Guardian, WRAL, Defence, Infowars 2, Daily Mail, Infowars 3

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt