USA hinnangul eirab Venemaa Süüria osas fakte

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. september 2013 kell 9:18Ühendriikide välisministeeriumi hinnangul eirab Venemaa Süüria osas fakte, kui kahtleb, et keemiarelvarünnaku taga oli valitsus. “Venemaa eirab selles osas rahvusvahelist üleüldist arvamust ja veelgi hullem, et ka fakte,” märkis välisministeeriumi eestkõneleja Jennifer Psaki, vahendab BNS.

 

Venemaa välisminister Sergei Lavrov kinnitas teisipäeval taaskord, et Moskva arvates on 21. augusti keemirünnaku näol tegemist provokatsiooniga.

Süüria konflikti tõttu vajab hädasti humanitaarabi seitse miljonit inimest, ütles kõrge ÜRO ametnik teisipäeval ja lisas, et juba sel aastal on selleks vaja 4,4 miljardit dollarit (3,3 miljardit eurot).

Üle kahe miljoni abivajaja on kodumaalt põgenenud, üle nelja miljoni on aga sunnitud sõja tõttu kodukohast lahkuma ja mõnes teises Süüria piirkonnas varjupaika leidma, seletas ÜRO kriisiabikoordinaator Valerie Amos. Süüria konfliktis on alates 2011. aasta märtsist surma saanud üle 110 000 inimese.

 

USA eirab neile saadetud informatsiooni

Obama administratsioon raiub raudkindlalt, et 21. augustil Süürias toimunud keemiarünnaku taga seisab valitsus, on väga palju liikvel ka informatsiooni, mis räägib mässuliste süüst.

Näiteks saatsid tosin endist sõjaväelast ja luureametnikku president Obamale avaliku kirja, kus räägivad nendeni saabunud andmetest, muu hulgas seisab seal: “Lähis-Ida erinevatest allikatest tuleb üha suurenev tõendite hulk, et 21. augusti kemikaalidega seotud intsident oli Süüria opositsiooni ja nende türklastest toetajate ettekavatsetud provokatsioon. Nende eesmärgiks oli raportite kohaselt intsidendi tekitamine, mis tooks USA sõtta.”

 

Allikad: BNS, Consortiumnews.com

Loe lisaks: The Guardian

Foto: stream.aljazeera.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt