Biontech: 5,37 mld eurot puhaskasumit + uue vaktsiini kliiniline uuring algab augustis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. august 2022 kell 13:08Pilt: Canva

Kuigi meie kohalik koroonavaktsiini ekspert dr Karmen Joller ütles koroonapettuse algusaastal Telegramile, et “vaktsiinid on väga halb äri”, kerkis ravimifirma Biontech puhaskasum 2022. aasta esimesel poolaastal 5,37 miljardi euroni, vahendab RND. Esmaspäeval avaldatud uudises öeldakse lisaks, et sel kuul peaks algama kliiniline uuring omikroni variantidele BA.4 ja BA.5 kohandatud vaktsiinile – esimesed doosid võiks kätte saada oktoobrist. See tähendab, et pärast kahte aastat kestnud reklaamikampaaniat ja sellele järgnenud hiigelkasumit, jõuab lõpuks kätte aeg, mil hakatakse “vaktsiini” kliiniliselt uurima.

 

Kohandatud vaktsiinidoosid turul alates oktoobrist

Biontech teatas, et sel kuul algab omikroni variantidega BA.4 ja BA.5 sobitatud vaktsiini kliiniline uuring. Kui vastutavad asutused selle heaks kiidavad, võib esimesed doosid tarnida alates oktoobrist esimestele õnnelikele vaktsiinisoovijatele. Eeldatavasti on nende seas ka dr Karmen Joller. Seni ei ole ELis heaks kiidetud ühtegi vaktsiini, mis oleks suunatud ka koroonaviiruse variantidele.

 

Allikas: rnd.de

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt