Järgmine kullakaevandus: Biontech avab Rwandas Covidi vaktsiinitehase

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuni 2022 kell 16:29Foto: Freepik + Armin Kübelbeck, CC BY-SA 4.0

Vägivalla ja rahutuste poolest on Aafrika keskosas ekvaatorist veidi lõuna pool asuv Rwanda enamikust teistest riikidest kaugel ees. Viimane riigipööre toimus seal 2009. aastal. Rwanda on maailma inimarengu indeksis 189 riigi hulgas 160. kohal. Sellegipoolest näeb BioNTech just seal õiget standardit tehniliselt keeruliste mRNA vaktsiinide tootmiseks. BioNTechi boss Ugur Sahin, kes hiljuti ühes intervjuus väitis, et saab julgelt hakkama ka ilma kvaliteeditestide, efektiivsuse tõendite ja vaktsiinide talutavuse uuringuteta, ehitab Rwanda pealinna Kigalisse uut vaktsiinitootmise tehast.

 

Biontech on Aafrika jaoks välja töötanud “võtmed kätte konteineris mRNA tootmisrajatised”. Edasised asukohad on plaanitud Senegali ja Lõuna-Aafrikasse. Rwanda korruptsiooni peetakse Aafrika standardite järgi “keskmiseks”. Teisest küljest peetakse Rwanda tervishoiusüsteemi Aafrika standardite järgi “arenenuks”. See tuleneb asjaolust, et 13 miljoni elaniku kohta on “koguni” 40 haiglat ja 200 tervisekeskust. Igaüks saab ise otsustada, kas selles keskkonnas peaks tootma selliseid delikaatseid meditsiinikaupu, mis pärast tootmisettevõtte-välist kvaliteedikontrolli praktiliselt ei läbi.

 

Ettevõtlusseiklus rahva taskust

Saksa meedia vahendab, et BioNTech ei pea Aafrika investeerimiskulusid üksi kandma ning ettevõtlusseikluse eest nõutakse Saksamaa maksumaksjalt üüratud 35,7 miljonit eurot. Loomulikult ei kaasne selle investeeringuga tulu. Vaatamata 404 miljoni euro suurusele kahjule lubasid BioNTechi juhatuse liikmed endale 2019. aastal kopsakad, umbes 1000-protsendilised palgatõusud.

 

Allikas: Report 24 News

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt