POMMUUDIS! BioNTech tunnistab: COVID-vaktsiinil on tõsised kõrvalmõjud, puuduvad andmed ohutuse ja tõhususe kohta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. aprill 2022 kell 17:08Koronarežiimi lobistid ei väsi kordamast mantrat, et Covid-19 vastased eksperimentaalsed geenitehnoloogia preparaadid on ohutud ja tõhusad. Kuid nagu näitab BioNTechi aruanne Ameerika väärtpaberi- ja börsikomisjonile (SEC), pole isegi tootja selles veendunud. Ilmselt muretsetakse mRNA süstide tõsiste kõrvalmõjude pärast. Samal ajal tunnistab BioNTech, et immuunvastuse kestvust “ei ole kliinilistes uuringutes veel tõestatud”. BioNTechi vaktsiinisüst ei täida seega vajalikke nõudeid. 

 

BioNTechi sõnul arendab ta praegu Covidi vaktsiinisüste, mis on mõeldud erinevate tüvede eest kaitsmiseks. Ameerika börsijärelevalveasutusele (US Securities And Exchange Commission, SEC) saadetud aruandes pidi Pfizeri partnerettevõte Goldgrube 12 tunnistama, et praeguse koroonaravi ettevalmistamise ohutuse ja tõhususe puudumise tõttu on ettevõtte tootel ainult ajutine heakskiit.

Seni on vaktsiin olnud turul USA-s erakorralise loaga, Euroopas tingimusliku ja tähtajalise loaga. Kuigi juba on juurde tellitud 1,8 miljardit vaktsiinidoosi, on ettevõte oma aruandes pessimistlik. USA seaduste järgi on ravimifirma kohustatud nendele riskidele tähelepanu juhtima. Vastasel juhul võidakse ettevõtte vastu esitada hiiglaslikke kahjunõuded.

 

BioNTech: Tulevased tulud on ebakindlad

“Meie tulud sõltuvad suuresti meie COVID-19 vaktsiini müügist ja meie tulevane tulu COVID-19 vaktsiinist on ebakindel,” kirjutab BioNTech oma aruandes. Ja seda vaatamata 2021. aasta rekordilisele ligi 19 miljardi euro suurusele käibele ja 10,3 miljardi suurusele puhaskasumile. BioNTech/Pfizer tarnis eelmisel aastal üle maailma 2,6 miljardit vaktsiinidoosi. Siiski tunnistab ta, et ei pruugi olla võimalik tõestada vaktsiini piisavat ohutust ja tõhusust:

“Meil ei pruugi olla võimalik tõestada oma COVID-19 vaktsiini ja/või selle variandi-spetsiifiliste koostiste piisavat tõhusust ega ohutust USA-s, Ühendkuningriigis, Euroopa Liidus või teistes riikides, kus vaktsiin on saanud erakorralise kasutuse loa või tingimusliku müügiloa, selleks, et saada alaline regulatiivne heakskiit.”

 

Ei ole ohutu: tõsised kõrvalmõjud võivad takistada heakskiitu

Aruandes tunnistatakse ka tõsiste kõrvalmõjude esinemist, mis võivad takistada vaktsiini heakskiitmist: “Meie kliiniliste uuringute ajal või isegi pärast regulatiivse heakskiidu saamist võivad ilmneda tõsised kõrvalnähud, mis lükkavad edasi või lõpetavad kliinilised uuringud ja regulatiivse heakskiidu või võivad edasi lükata või takistada meie toodete turuletulekut.”

Peale selle ei ole immuunvastuse vastupidavust kliinilistes uuringutes veel tõestatud. Lisaks ei ole garantiid, et uusi turvaprobleeme ei teki: “Varem teadmata probleemide hilisem avastamine võib negatiivselt mõjutada toote kaubanduslikku müüki, tuua kaasa piiranguid tootele või viia toote turult kõrvaldamiseni.”

 

Aktsia hind kukkus

BioNTechi aktsia on endiselt langustrendis ja on viimastel kuudel jäänud 120 kuni 185 dollari vahele. Eelmise aasta augustis oli hind 380 dollari ringis. Teadvustamine, et revaktsineerimine põhjustab mõõdetavat immuunreaktsiooni vaid mõne nädala jooksul, mis on nüüdseks samuti levinud, ei tohiks samuti BioNTechile kasuks tulla.

 

Allikad: wochenblick.at, nvestors.biontech.de, epochtimes.de

 

Tõlkis Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt