Bitcoini väärtuse dramaatilised kõikumised

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. aprill 2013 kell 14:35bitcoinEelmisel nädalal räägiti rahvusvahelises meedias väga palju elektroonilise valuuta Bitcoini väärtuse dramaatilisest langusest. Ühe bitimündi hind jõudis neljapäeval rekordilise 266 USA dollarini ja langes siis ühe päevaga 55 dollari peale.

 

 

Kui väärtuse kiire tõusu taga oli Küprose kriisi poolt põhjustatud kasvav usaldamatus pankade vastu, siis languse tõi bitimüntide paaniline müümine. Tänu sellele sai elektrooniline valuuta väga palju meediatähelepanu ja see võib aidata tõusta uutel sarnastel virtuaalsetel süsteemidel, mis on loodud ilma Bitcoini programmeeritud vigadeta.

Kuigi paljud skeptikud ei soostu Bitcoini valuutaks nimetama ning teevad seda maha öeldes, et tegemist on pelga spekulantide ja riskiinvestorite pärusmaaga, ennustavad paljud eksperdid sarnaste süsteemide peatset tõusu. Bitcoini enda tulevik on ebaselge, kuid päriselt maha ei julge seda veel keegi kanda. Kuni leidub inimesi, kes on valmis alternatiivsete valuutadega katsetama, elab ka ilmselt Bitcoin edasi. Koos oma tõusude ja mõõnadega.

 

 

Allikad ja lisalugemine: TechCrunch, TechCrunch 2, MIT Technology Review, Yahoo! 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt