Blair: Lääs peaks Vene-teema asemel keskenduma islamiäärmusluse ohule

23. aprill 2014 kell 17:30400px-Tony_Blair_WEF09Suurbritannia ekspeaminister Tony Blair kutsus 23. aprillil Londonis peetud kõnes lääneriikide liidreid jätma kõrvale erimeelsused Venemaaga Ukraina küsimuses ning keskenduma hoopis islamiäärmuslusest lähtuvale ohule, vahendas BBC.

 

Blair ütles oma 23. aprillil Londonis Bloombergi ersinduses peetud sõnavõtus, et tugevad rahvad peavad valima poole ja toetama “eelarvamusteta” gruppe, rõhutades, et lääneriigid peavad seadma religioosse äärmusluse probleemi muude küsimuste seas esikohale. Samuti tuleb lääneriikidel teha koostööd teiste riikidega, “eriti Venemaa ja Hiinaga”, hoolimata “muudest erimeelsustest”.

Blairi sõnul moonutab islamiäärmuslus  islami tõelist sõnumit ja levib kiiresti kõikjal üle maailma. “See destabiliseerib kogukondi ja isegi riike, õõnestades rahulikku kooseksisteerimist globaliseerumise ajastul,” märkis ta.

Ekspeaminister rääkis enne kõnet BBC-le antud intervjuus, et Lääne “kohuseks, aga ühtlasi ka Lääne huvides” on kindlustada see, et suured erimeelsused lahendataks “õigel viisil”. Blair rõhutas veel, et lääneriigid võivad Süüriasse sisse tungimata jätmise ja “optimistliku lahenduse” mitte kasutamise eest maksta väga kõrget hinda.

 

Blairi sõnavõttu saad lugeda siit.

 

Allikad: ERR, BBC, The Office of Tony Blair

Foto: Wikimedia Commons / World Economic Forum

 

Toimetas Ksenia Kask