Gerard Batten: Blair peaks hoolitsema Iraagis vigastatud sõdurite eest, mitte miljoneid kokku ajama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. juuni 2013 kell 12:20Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) liige ja Euroopa Parlamendi saadik Gerard Batten on jälginud Bilderbergi grupi kohtumisi tähelepanelikult juba aastaid ja leiab, et salatsemine nende kokkusaamiste ümber tuleb lõpetada: inimestel on õigus teada, milliseid otsuseid maailma eliit rahva seljataga vastu võtab.

 

Kui reporter küsis Battenilt, mida ta arvab Tony Blairi arrogantse käitumise kohta seoses Bilderbergi kohtumistega, siis ironiseeris Batten algatuseks Blairi 2009. aastal kadunud kuluaruannete üle (pärast peaministriametist lahkumist nimetasid Euroopa Liit, ÜRO, USA ja Venemaa ühiselt Tony Blairi erivolitustega saadikuks Lähis-Idas – Toim.) ja tegi karmi kriitikat Briti endise peaministri käitumise suhtes seoses Iraagi sõjas vigastatud sõdurite rehabilitatsiooniga.

Batten ütles, et Blair ja tema tegemised on ameeriklaste kaitsva hõlma all (teda on kutsutud George W. Bushi välispoliitika toetamise tõttu Bushi puudliks, 51. osariigi kuberneriks ja USA välisministriks – Toim.), aga kuna just tema oli see, kes viis Suurbritannia Iraagi sõtta, peaks ta ka selle tagajärgede eest vastutama: “Lähis-Ida” asjatundjana maailmas miljoneid kokku ajav Blair peaks toetama Iraagi sõjas vigastada saanud sõdureid.

Batten rõhutas, et Bilderbergi kohtumisi ümbritsev salatsemine tuleb ära lõpetada ja rahval on õigus teada, mida nendel kohtumistel otsustatakse. Ta ütles, et küsis George Osborne’ilt (Briti konservatiiv) ja Peter Mandelsoni (Briti leiborist) käest, milliseid küsimusi Bilderbergil arutatakse ja kes maksab osalemiskulud, aga nendelt poliitikutelt ei saanud ta mitte mingisugust vastust. Ainus, kes Batteni küsimustele vastas, oli Kenneth Clarke (Briti konservatiiv), kes ütles, et muretsemiseks pole põhjust, kinnitades, et maksab oma osalemiskulud ise.

Batten ütles ka, et selge on see, et Bilderbergil langetatakse olulisi maailmapoliitilisi otsuseid, muidu sinna ju kohale ei mindaks. Kuna maailmas on praegu palju lahendamata keerulisi probleeme, siis ei tohiks Bilderbergil osalejad salatseda: rahval on õigus teada, millest seal räägitakse.

 

Vaata intervjuud Gerard Batteniga:

 

Vaata Bilderbergil osalejate nimekirja siit.

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt