Brasiilia CBDC pilootprogramm võimaldab valitsusel külmutada rahalisi vahendeid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuli 2023 kell 9:39Foto: paymentscardsandmobile.com

Kinnitust on saanud järjekordne „vandenõuteooria“, mida „lamemaalased“ on juba kaks aastat rääkinud. Nimelt on Brasiilia plokiahela arendaja avaldanud, et uus Brasiilia keskpanga digitaalvaluuta (CBDC) süsteem sisaldab peidetud tagaukse funktsioone, mis võimaldavad Brasiilia valitsusel külmutada inimeste rahalisi vahendeid ja kohandada nende saldosid vastavalt soovile. Täielikku konktrollühiskonna vahendina on CBDC-dega plaanis lähiaastatel välja tulla kõikidel riikidel, sh ka USA-l, Venemaal, Hiinas ja Euroopa Liidul.

 

Plokiahela arendaja Pedro Magalhaes, Web3 konsultatsioonifirma Iora Labs asutaja, pöördprojekteeris Brasiilia CBDC programmi taga oleva koodi, mis viis ta selle šokeeriva avastuseni.

Magalhaes pääses rakenduste programmeerimisliidesele juurde oma Githubi konto rahaasutuse kaudu. Ja siiani pole Brasiilia valitsus suutnud avastuse kohta mingit selgitust ega vastust pakkuda.

“Nad kipuvad asju suletuna hoidma ja tavaliselt ei suhtle mittepankuritega,” ütles Magalhaes Decryptile, selgitades, et tal on olnud mõned üldised arutelud CBDC juurutamise üle Githubi platvormil. “Ausalt öeldes ei pea nad isegi avalikust arvamusest hoolima.”

Magalhaes mõtleb selle all muidugi seda, et Brasiilia valitsus ei vasta kellelegi digitaalse rahanduse paradigmas nagu CBDC. See võib sisuliselt teha, mida tahab, ja Brasiilia inimesed ei saa selle peatamiseks midagi öelda ega teha, vastasel juhul võidakse nende kontod sulgeda ja raha kustutada.

 

Brasiilia reporter kinnitab, et Brasiilia valitsus kontrollib inimeste individuaalseid CBDC kontosid

Brasiilia krüptouudiste reporter Vini Barbosa, kes kirjutab portaalile Do Bitcoin, kinnitas, et Magalhaesi järeldused on tõepoolest õiged, mis on CBDC rakendamise tuleviku jaoks kõikjal kurjakuulutav väljavaade.

“Selles süsteemis hoitavate summade külmutamise või arestimise võimalus on keskpanga andmetel kaitstud Brasiilia kehtivate seadustega,” säutsus Barbosa selle teema kohta.

Esimest avalikku teadet selle kõige kohta jagati Magalhaesi LinkedIni konto kaudu koos märkusega, et see oli lihtsalt “hariduslikel eesmärkidel”. Alguses arvati, et tagaukse funktsioonid kehtivad ainult DeFi või CeFi puhul, “kui nutika lepingu toimingu lõpuleviimiseks võib osutuda vajalikuks saldod külmutada”, kuid Barbosa sõnutsi on selge, et Brasiilia keskpank saab neid tagaukse ülesandeid igal ajal täita vastavalt enda äranägemisele.

 

Ajalugu hirmutab

Brasiilia tormilise finantsajaloo tõttu on Brasiilia rahvas selle avastuse pärast hirmul – nimelt külmutas riigi toonane president 1990. aastatel kogu riigi elanikkonna rahalised vahendid 18 kuuks.

Ainus viis, kuidas Brasiilia inimesed saavad üritada sellisele oma rahaasjade rikkumisele vastu astuda, on Magalhaesi sõnul protestida selle vastu sotsiaalmeedias. “Nad püüavad seda juurutada ja neil on selleks võim,” ütles Ethereumi Solidity programmeerimiskeele ekspert. “Plokiahela arendajana on ainus asi, mida olen palunud, et esitataks avalikud nutikad lepingud ja antaks brasiillastele teada, mida keskpank teeb,” sõnas ta.

Twitteris vastas keegi Barbosa kinnitusele Magalhaesi leidude kohta, spekuleerides, kui kaua läheb aega enne, kui valitsus kasutab tagaukse skeemi kodanike karistamiseks “vihakõne” või muude “vihakuritegude” toimepanemise eest. “Praegu on hirmutavad ajad,” kirjutas see inimene.

Barbosa vastas sellele murele väitega, et temagi kardab sellist tulemust, mistõttu on tal “rõõm, et meil on rahale juba toimivad alternatiivid, mida saab globaalselt kasutada”, viidates sõltumatutele krüptovaluutadele.

“Ma näen järgmisena päevakorras ette, et nad kehtestavad seaduse, mis sunnib oma kodanikke kasutama CBDC-d ja sularaha välja võtma,” kirjutas teine, ennustades järgmist etappi erakeskpankurite sõjas sularaha vastu.

 

Allikad: naturalnews.com, decrypt.co, newstarget.com

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt