SWIFT viib läbi ülemaailmset CBDC süsteemi testimist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. märts 2023 kell 9:25Rahvusvaheline finantstehingute infrastruktuur SWIFT jätkab projektiga, mille eesmärk on luua ühine ülemaailmne standardiseeritud keskpankade digitaalvaluuta (CBDC) süsteem, vahendab Vanglaplaneet.ee.

 

CBDC piiriüleste maksete projekti on kaasatud 18 kesk- ja kommertspanka üle maailma, sealhulgas Banque de France, Royal Bank of Canada, Société Générale, HSBC, Deutsche Bundesbank, NatWest, UBS, Prantsusmaa BNP Paribas, Itaalia Intesa Sanpaolo, ULi Standard Chartered (STAN) ja Singapuri rahandusasutus.

“Kuigi huvi CBDCde vastu kasvab, suureneb ka killustumise oht, kuna katsetatakse üha suuremat hulka tehnoloogiaid ja standardeid,” ütles HSBC kodumaiste ja uute maksete ülemaailmne juht Lewis Sun oma avalduses, lisades, et SWIFT-projekt võib viia “kiiremate, odavamate ja turvalisemate piiriüleste makseteni”.

Muidugi mõista soovivad pangad SWIFTi CBDC-projekti iga hinna eest läbi viia. “Projektis osalevad kesk- ja kommertspangad nägid SWIFTi CBDC-projektis “selget potentsiaali ja väärtust”,” teatas CNBC eelmisel nädalal.

SWIFT ütles, et projekti testid on seni näidanud, et CBDC-d ja traditsioonilised valuutad saavad samas “finantsökosüsteemis koos eksisteerida”.

Hetkel töötab juba enam kui 100 riiki mingis vormis CBDCde kallal ja mõned neist on juba digitaalsed valuutad kasutusele võtnud ning osad tegelevad nende testimisega.

Tõsiasi, et SWIFT süsteem töötab selle kallal, et koondada veelgi rohkem finantskontrolli keskpankade kätte, ei ole eriti rõõmustav.

Tsentraliseeritud SWIFTi toetatud CBDC-süsteem kinnistaks uue maailmakorra paradigmat aina tugevamini riikides, kes selle kasutusele võtavad.

Vaata ka Vanglaplaneedi videot sularahavaba ühiskonna teemal:

 

Loe pikemalt: Vanglaplaneet.ee

 

Toimetas Peeter Proos / Vanglaplaneet

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt