Florida soovib keelustada keskpanga digitaalse valuuta (CBDC)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. märts 2023 kell 9:20Fotokollaaž: flgov.com + Eivaisla / Getty Images Signature + Moon Project + Canva.com

Kodanike kaitsmiseks võimalike riskide eest soovib USA päikesepaisteline osariik CBDC-d vältida. Nimelt tegi Florida kuberner Ron DeSantis 20. märtsil ettepaneku USA keskpanga digitaalvaluuta keelustamiseks.

 

DeSantis on mures CBDC võimalike riskide ja sellega kaasneva valitsuse suurenenud järelevalve pärast. Teine argument selle kasutamise vastu on oht finantsstabiilsusele, ütles kuberner. 

“Bideni administratsiooni püüdlus võtta kasutusele tsentraliseeritud panga digitaalne valuuta on seotud järelevalve ja kontrolliga,” märkis ta. 

“Tänane teadaanne kaitseb Florida tarbijaid ja ettevõtteid tsentraliseeritud digitaalse dollari hoolimatu kasutuselevõtu eest, mis pärsib innovatsiooni ja julgustab valitsuse poolt sanktsioneeritud järelevalvet,” ütles DeSantis. 

Seaduse eesmärk on kaitsta ka Florida elanikke välismaise keskpanga välja antud globaalse digitaalvaluuta eest. 

Samal ajal peetakse Floridat krüptosõbralikuks USA osariigiks. Lisaks võimalusele maksta maksuarveid krüptoga, uurib Florida ka plokiahela tehnoloogia rakendamist. 

 

Allikad: flgov.com, CoinDesk

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt