Californias toimus järjekordne koolitulistamine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuni 2013 kell 10:02police-line

Ühendriikides Santa Monica linnakolledžis leidis reedel aset tulistamine, milles sai neli inimest surma ja viis haavata, teatas kohalik politsei. Rünnakus kahtlustatav umbes 30-aastane mees on viimastel andmetel tapetud. Politsei lasi mehe raamatukogus maha. Üks kahtlusalune peeti kinni, kuid lasti peagi vabaks, kirjutab BNS.

 

Ründaja alustas oma isa ja venna tapmisega ning asus siis tulistama valimatult inimesi Santa Monicas, millest vaid mõne miili kaugusel osales president Barack Obama ühel üritusel.

Politsei ajakohastas reede õhtul hukkunute arvu, teatades viiest hukkunust, kelle hulgas on ka ründaja. Lisaks on haavatud viis inimest, kellest ühe seisund on kriitiline, kuid stabiilne, ütles politseiseersant Richard Lewis.

“Praegusel hetkel usume, et tegu oli üksiku tulistajaga. See osa on lahendatud,” ütles Lewis ja lisas, et koroner tegeleb endiselt ründaja isiku kinnitamisega. Informatsioon avalikustatakse ilmselt laupäeval. Ajalehe Los Angeles Times informatsiooni kohaselt leidis tulistamine aset õppelinnakus ja selle ümbruses, kus rünnati autodes ja bussis olevaid inimesi.

Politseiülema Jacqueline Seabrooksi täpsustuse kohaselt sai mõrvadeseeria alguse majast, kus kurjategija tappis kaks inimest ja süütas hoone seejärel põlema. Teel ülikoolilinnakusse tappis mees kaks inimest ja tulistas valimatult sõidukeid. Veel kaks inimest mõrvati õppeasutuse territooriumil.

“Ma kuulsin paarikümment lasku või oli neid isegi rohkem. Ma olin raamatupoe lähedal ja ehmusin väga,” kinnitas telekanalile ABC7 üks üliõpilane. Kokku viidi haiglatesse kuus inimest – kõik naised – kellest üks suri, ütles UCLA meditsiinikeskuse erakorralise meditsiini juht Marshall Morgan.

“Tänane vahejuhtum ei ole koolitulistamine, see on pigem rida tulistamisi, mis leidsid aset Santa Monica linnas ja kulmineerusid Santa Monica Kolledžis toimunud tulistamisega,” ütles Seabrooks. Rannikulinn Santa Monica asub California osariigis Los Angelese maakonna lääneosas. Santa Monica kolledžis õpib umbes 34 000 tudengit.

Kas ka selle koolitulistamise kohta hakkab levima alternatiivseid teooriaid, saame ilmselt teada juba lähipäevil.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Los Angeles Times, ABC News

Foto: colombogazette.com

 

Toimetas Ksenja Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt