Los Angelese tulistajat seostatakse vandenõuteooriatega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. november 2013 kell 14:20Eelmise nädala reede hommikul toimus Los Angelese rahvusvahelises lennujaamas (LAX) tulistamine. 23-aastane Paul Ciancia tappis ühe USA transporditurvalisuse ameti (TSA) töötaja ja haavas veel kahte. Noormehe kotist leiti ka kiri, kus ta väljendab muuhulgas oma põlgust TSA vastu ja mainib ka uut maailmakorda (NWO). USA peavoolumeedia on seetõttu seostanud meest ka Alex Jonesi ja portaaliga Infowars.

 

TSA kutsuti ellu pärast 9/11 rünnakuid ning on USA-s oma töövõtete pärast kurikuulus. Siiani polnud ühegi TSA ametniku elu ohus olnud ning turvakontrolle läbiviivad ametnikud ei kanna ka relva. Lennujaamade turvalisuse eest vastutavad USA-s harilikult kohalikud võimud ja palgatud turvateenistus. Pärast reedest rünnakut kostavad aga hääled, mis nõuavad relvastatud valvet igasse kontrollpunkti, kus TSA ametnikud kontrolli läbi viivad.

Portaal Infowars kirjutas ka, et TSA otsis kaks nädalat enne intsidenti harjutamiseks sobivat lasketiiru Washingtoni osariigis. Juulis tehti sama New Yorgi lähedal. Kuulutustes on mainitud, et plaanide järgi tulistab TSA personal laskeharjutuste käigus aastas välja 500 000 padrunit tiiru kohta. TSA-s töötavad praegu juba relvastatud agendid, kelle ülesandeks on korra tagamine lennukites, ja ka relvastatud turvamehed, kuid nüüd nõuavad TSA ametnikud juba ise, et veel rohkematele relvad antaks. Samuti käib jutt arreteerimisõigusest.

Kõik toimuv on pannud interneti taas kihama ning tõstatatud on küsimus, kas tegemist võib taaskord olla lavastatud sündmusega. Ciancia ise lamab haiglas ja on kriitilises seisundis, sest lennujaama turvatöötajad peatasid ta nelja kuuliga, millest üks tabas ka noormehe lõuga, tehes ta kõnevõimetuks. Cianciat võib lennujaamas toime pandud tulistamise eest ees oodata surmanuhtlus.

Ilmselt on oodata kontrolli tugevnemist USA lennujaamades ning sündmus toob taaskord pildile ka relvaseaduse karmistamise teema.

 

 

Allikad: Infowars, Infowars 2Fox News, CNN,

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt