Floridas lehvisid lipud protestiks relvakontrolli vastu tagurpidi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. veebruar 2013 kell 9:48mcdonalds-flag-upside-down-election-2012-wtov

West Palm Beachi elanikud Floridas tõmbasid lipud vardasse tagurpidi, protestimaks Obama administratsiooni poolt pakutud range relvakontrolli idee vastu. Hoolimata mõningate naabrite pahameelest, osutasid protestijad, et selline tava on traditsioon mis näitab, et rahvas on murelik.

 

“See on mitte-vägivaldne protesti vorm,” seletas piirkonna elanik Cory Seale reporteritele. Elanikud protesteerivad tulirelva omamise regulatsioonide vastu, mida muudetakse järjest karmimaks peale Sandy Hooki koolitulistamise intsidenti. Iraagi sõja veterani Seale’i on süüdistatud lipu ja selle all sõjas langenud kaasmaalaste mälestuse rüvetamises. Kuid mees ise leiab, et ta austab väga lahingukaaslasi, kes õigesti vardasse tõmmatud lipu all langesid, kuid lipu tagurpidi keeramine on visuaalne sümbol, mille eesmärk on panna inimesi kuulama tema seisukohta relvakontrolli teemal. Hoolimata sellest, et ta on suutnud veenda oma naabreid samamoodi talitama, palus ta ajakirjanikel mitte avaldada enda elukohta, kartes kättemaksuaktsioone teisiti meelestatud kaasmaalaste poolt.

Seale on lubanud, et tal lehvib lipp tagurpidi niikaua, kuni Obama lahkub või eemaldatakse võimult. USA lipuseadus sätestab, et lipp ei tohiks mitte kunagi olla eksponeeritud tagurpidi, välja arvatud äärmises hädaolukorras ning juhul, kui on otsene oht elule või varale.

 

Allikad: Infowars, WPTV

 Toimetas Katrin Suik

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.