Dubais põles 300 meetrine luksushotell – ja ei kukkunud kokku

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. jaanuar 2016 kell 11:01Oleme varem kirjutanud kõrghoonete põlengutest üle maailma, kus vaatamata ulatuslikele tulekahjudele pole pilvelõhkujad kokku kukkunud, tuues esile vasturääkivuse ametlikus 9/11 narratiivis. Nüüd võime sinna nimekirja lisada ka aastavahetusel lõõmanud Dubai The Address hotelli, kus umbes 40 korrust põles mitmeid tunde, kuid hoone jäi siiski püsti.

 

31. detsembri õhtul tekkis Dubais 300 meetri pikkuses The Address luksushotellis tulekahju, mis levis kiiresti ja võttis enda alla umbes 40 korrust 63st. Põlengule reageeriti kiirelt ning kustutustööd kestsid paar tundi. Kuigi hotellis oli tulekahju alguse hetkel palju inimesi, pääsesid kõik välja ning esialgu teatati, et polnud ka vigastatuid. Hiljem aga parandasid Araabia Ühendemiraatide ametnikud oma seisukohta, kinnitades, et 14 inimest sai viga paanilises rüseluses ning üks isik sai ka infarkti. Kohalolnud kiirabiarstide sõnul oli tulekahju eest põgenenud rahvamassis aga vähemalt 60 vigastatut, keda tuli turgutada ka vingugaasi mürgitusest.

Dubai hotellipõlengu muutis probleemsemaks asjaolu, et selle ümbrusesse tänavatele olid hakanud juba kogunema kesköist ilutulestikku ootavad inimesed, kes raskendasid tuletõrjujate ja kiirabiarstide ligipääsu hoonele. Lisaks ohustasid inimesi põlevast majast langevad tükid. Õnneks lahenes olukord kiiresti ning ka plaanitud ilutulestikuetendus toimus õigel ajal. Mis aga kõige huvitavam – 300 meetrine hotellihoone ei kukkunud nii ulatusliku tulekahju tagajärjel kokku.

 

Teistest pilvelõhkujatest, mis põlesid ja kokku ei kukkunud, saad lugeda näiteks siit.

 

Allikad: The Daily Mail, 7 Days, Your Newswire, Belfast Telegraph

Foto: Twitter

 

Toimetas Annika Urvela

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt