Kuidas 9/11 vandenõuteooriad panid seriaali “The X-Files” 14 aastaks pausile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. veebruar 2016 kell 20:03



Populaarne ulmeseriaal “The X-Files” naasis mõne nädala eest USA teleekraanidele, tuues vaatajate ette ohtralt uuemaid ja vanemaid vandenõuteooriaid. Piloot-episood on tekitanud inimestes tugevaid emotsioone ning mõned on seda pidanud isegi Hollywoodi varjatud hoiatuseks meid eesootava tuleviku suhtes. Uue hooajaga on hakanud ringlema ka vandenõuteooriaid saate esialgse lõpetamise põhjuste üle, kuid täielik tõde on ilmselt kusagil keskel.

 

Taas on populaarsust kogunud teooria, et seriaali “The X-Files” peatamise 2002. aastal põhjustas selle liigne kriitilisus USA valitsuse suhtes. Nimelt väidetakse, et tollane president Bush olnud nõudnud, et telekast eemaldataks saade, mille üheks keskseks ideeks on usaldamatus valitsuse suhtes. Saade tulevat lõpetada ennekõike seetõttu, et nii värskelt pärast 9/11 rünnakuid oli valitsusel vaja saada rahvalt tugevat toetust sellele järgnenud geopoliitiliste otsuste jaoks. Samuti kardeti, et rahvas võib valitsust negatiivselt kujutavat saadet pidada tol ajal liiga taktitundetuks.

Saate lõpetamise teemal on sõna võtnud üks põhinäitlejatest Gillian Anderson, kes rääkis tänavu jaanuaris antud intervjuus, et seriaali katkemisel mängisid tõepoolest rolli 9/11 sündmused, kuid ei öelnud otseselt, et see otsus oleks tulnud valitsuselt. Seriaali viimaste hooaegade reitingud olid järjest langenud ning Andersoni sõnul said nad pärast 9/11-t kiiresti aru, et inimesed ei tohtinud enam avalikult rääkida sellest, mida nad arvavad, et valitsus peaks või ei peaks tegema. Ta lisas, et kuigi tänapäeval on palju vandenõuteooriaid selle kohta, et USA valitsus põhjustas 9/11 või et see oli libaoperatsioon, millega õigustada Iraaki tungimist, siis toona nad ei tohtinud enam valitsust süüdistada valelikkuses või usaldusväärsuses. Kuna just selline narratiiv oli “The X-Filesi” üheks alustalaks, muutus selle edasi tootmine praktiliselt võimatuks ning ebavajalikuks. Ühtlasi tõi “The X-Filesi” lõppu lähemale teise põhinäitleja David Duchovny lahkumine saatest pärast tema kohtuasja 20th Century Foxi vastu.

Nii Anderson kui saate aseprodutsent Chris Carter tundsid, et NSA paljastuste, praeguse hullumeelse valimistsükli ning teiste USA valitsuse kahtlase tegude valguses on uuesti pinnale tõusnud tugev umbusaldus USA valitsuse suhtes. Selline õhkkond lõi aga sobiva pinnase uue “The X-Filesi” seeria ekraanidele toomiseks, mis loodetavasti suudab tugevate reitingutega saata telekanali juhtidele sõnumi selle kohta, milliseid saateid soovitakse rohkem näha.

 

Allikad: The Daily Beast, InfowarsInquisitr

Foto: imdb.com

 

Toimetas Annika Urvela

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt