Üks rumal küsimus Eesti teadusringkonnale: miks see hoone kokku ei varisenud?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. juuni 2017 kell 12:180Eile, 14. juuni varahommikul süttis Londonis põlema 24-korruseline eksklusiivne korterelamu. Tulekahju levis kiirelt ning peagi oli terve hoone leekides, Londoni tuletõrjujad said tule kontrolli alla alles 16 tundi hiljem, kohalike allikate sõnul õnnestus tuletõrjujatel evakueerida 65 inimest kuid vähemalt 12 inimest on hukkunud.

 

Piltidelt ja videotelt on näha, et terve hoone põles mitmeid tunde tohutu leegiga kuid üllataval kombel jäi pilvelõhkuja püsti ega varisenud kokku.

1

27-Storey Grenfell Tower Block On Fire In West London

BRITAIN LONDON FIRE

4

Piltlikult öeldes ainult karkass jäi alles, aga hoone ei varisenud kokku

Võrdluseks, 2001. aasta 9/11 terrorirünnakutes põlesid mõlemad New Yorgi WTC kaksiktornid vaid tunnikese ja siis varisesid kokku vabalangemise kiirusel.

Plumes of smoke billow from the World Trade Center towers, Septe
WTC lõunatorni kokkuvarisemine:


WTC põhjatorni kokkuvarisemine:

 

Piltidelt ja videotelt on näha, et tulekahju WTC kaksiktornides oli väike, sest enamjaolt nägime me ainult tossu mitte leeke. Ometi tuhastusid mõlemad WTC kaksiktornid 13 sekundiga ning alles ei jäänud suurt midagi. Seega mul on väga lihtne küsimus kõikidele Eesti teadlastele: miks ei varisenud kokku 24-korruseline pilvelõhkuja Londonis, mis põles 16 tundi nagu säraküünal kuid WTC kaksiktornid varisesid kokku peale tunni ajast tossamist?

 

Allikad ja lisalugemist: videod loo sees, The Guardian, The Duran, Ulmefilm

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt