Ekstreemsed näited USA koolidest: hirmutamine ja sallimatus kui tänapäeva hariduse osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. august 2023 kell 8:08



Foto: Pixabay / Egonetix_xyz

„Ameerika Ühendriikide kogukondades veedavad lapsed ja noorukid suurema osa oma ärkveloleku ajast iga päev koolides, mis on hakanud üha enam meenutama kinnipidamiskohti, mitte õppeasutusi,” ütleb uuriv ajakirjanik Annette Fuentes. Selle asemel, et õpetada neile lugemist, kirjutamist ja arvutamist, sisendatakse noortele Ameerika politseiriigi „filosoofiat“: indoktrinatsiooni (mingite seisukohtade, hinnangute pealesurumine, nende kujundamine kellegi veendumusteks), hirmutamist ja sallimatust.

 

Tõepoolest, kuigi tänapäeva noored õpivad vahetult, mida tähendab olla poliitiliselt laetud kultuurisõdade keskmes, näitavad testitulemused, et õpilased ei õpi, kuidas ühiskonnaõpetuses, matemaatikas või lugemises edu saavutada.

 

Kasvatatakse kuulekaid kodanikke

Selle asemel, et kasvatada üles põlvkond algatusvõimelisi kodanikke, kellel on kriitilise mõtlemise oskused, loovad valitsusametnikud nõuetele vastavaid kloone, kes ei tea oma ajaloost või vabadustest suurt mitte midagi.

Valitsusametnike juhtimisel, kes keskenduvad koolide autoritaarsemaks muutmisele, on Ameerika noored nüüd “materjal”, keda luurata, ähvardada, kinni siduda, lukustada, kohelda mittekuritegeliku käitumise tõttu kui kurjategijaid jne.

Alates hetkest, kui laps astub ühte riigi 98 000 riigikoolist kuni hetkeni, mil ta kooli lõpetab, puutub ta kokku pideva programmeerimisega:

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt