Elon Musk vallandas pärast Twitteri ostmist selle tippjuhtkonna

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. oktoober 2022 kell 11:14Foto: Maurizio Pesce / Wikimedia Commons / CC BY 2.0 + logosandbrands + Canva.com

Miljardär ja aktiivne Twitteri kasutaja Elon Musk teatas neljapäeval, et viis 44 miljardi dollari suuruse Twitteri ostu tehingu lõpuni. Värske ettevõtte omanikuna vallandas Musk Twitteri tippjuhtkonna, vahendab ERR.

 

“Ostsin Twitteri sellepärast, et tsivilisatsioonil on vaja omada ühist väljakut, kus saab arutleda paljude teemade üle, ilma vägivalda kasutamata,” teatas Musk.

“Praegu on oht, et sotsiaalmeedia jaguneb paremäärmuslikeks ja vasakäärmuslikeks kõlakodadeks, mis tekitavad veel rohkem vihkamist ja lõhestab meie ühiskonda. See tähendab, et Twitterist ei tohi saada koht, kus võib öelda kõike ja ilma tagajärgedeta,” lisas Musk.

Peale Twitteri ostutehingut vallandas Musk neljapäeval ettevõtte tegevjuhi Parag Agrawali, finantsjuhi Ned Segali ning õigus- ja poliitikavaldkonna juhi Vijaya Gadde, süüdistades neid tema ning Twitteri investorite eksitamises, mis puudutas sotsiaalmeedia platvormil olevate fiktiivsete kontode arvu.

Elon Musk on lubanud, et Twitteri algoritm, mille alusel näidatakse inimestele platvormil sisu, saab avalikuks.

Loe ka: Kuidas EL sunnib Twitterit tsenseerima (ja Musk ei saa seda peatada).

 

Loe pikemalt: ERR, Reuters, CNBC

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt