Elon Musk teatas, et tema koroonaviiruse vaktsiini ei tee ja nimetas Bill Gatesi totuks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. oktoober 2020 kell 15:39Foto: Julian Stähle / dpa/ Global Look Press, Getty Images / Lal Nallath

New York Post vahendab, et SpaceX-i asutaja Elon Musk on taaskord tekitanud palju furoori väites, et tema ja ta perekond ei kavatse COVID-19 vaktsiini endale teha, isegi kui see peaks olema vabalt kõigile kättesaadav.

 

49-aastane miljardär poetas sellise pommuudise esmaspäevases The New York Timesi arvamuspodcastis “Sway”.

Mina ei kuulu riskigruppi ja minu lapsed samuti mitte,” selgitas Musk saatejuht Kara Swisherile oma ratsionaalset otsust.

New York Posti arvates kummalises vestluses teatas Tesla tegevjuht, et üleriigiline lockdown oli niivõrd ebavajalik olukord, et see on vähendanud temas usku inimkonda. Varasemalt on Musk nimetanud laialdast karantiini “ebaeetiliseks” ja “de facto koduarestiks,” vahendab RT.

Boring Company bossi arvates peaks praeguste radikaalsete meetmete asemel rakendama suunatud lockdowni “nendele, kes on riskirühmas” ja panema nad “karantiini senikauaks kuni torm on vaibunud”.

Saatejuht Swisher kritiseeris mehe ettepanekut sõnades, et inimesed võivad niimoodi surra.

Kõik surevad,” vastas Musk.

Karantiinide oletatava naeruväärsuse rõhutamiseks kiitis Musk, et SpaceX “ei jätnud päevagi vahele” kogu pandeemia vältel. “Meil oli riiklik julgeolekukontroll, kuna tegime riikliku julgeoleku tööd,” ütles ta. “Saatsime astronaudid kosmosejaama ja tagasi.”

Hiljem käsitles autotööstusmogul Bill Gatesi kriitikat tema skepsise suhtes koroonaviiruse osas, mida Musk nimetas märtsis “rumalaks”. Juulis toimunud CNBC intervjuu käigus väitis Microsofti asutaja, et Musk ei tea vaktsiinidest palju, ning ütles, et loodab, et SpaceXi juht “ei aja segi piirkondi, kus ta pole liiga palju seotud”. Ta viitas asjaolule, et Tesla toodab seadmeid Saksa biofarmatseutilisele ettevõttele CureVac.

Möödunud juulikuus säutsus automagnaat “Billy G ei ole minu väljavalitu” ja “Kuulujutt, et Bill Gates ja mina oleme armukesed, on täiesti vale.”

 

Allikad: New York Post, The New York Times, RT

Foto: Julian Stähle / dpa/ Global Look Press, Getty Images / Lal Nallath

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt