Florida lapsevanemad on mures: koolid näevad välja nagu apokalüptilised lastevanglad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. august 2020 kell 14:25Manatee maakonna koolipiirkond Florida osariigis jagas hiljuti oma Facebooki lehel kaheminutilist klippi, mis näitas, kuidas nende taasavatud koolid välja näevad. Video pealkirjaga “Taasavamise plaan 2020-2021” näitab õpetajaid laborikitlites ja kaitsekilpides, üksi lõunalauas istuvaid või kurvalt mööda koridore kõndivaid õpilasi ning personali, keda testitakse nakkushaiguste osas. Augustis taasavanevad ka tuhanded teised koolid, mis tähendab, et videost nähtud stseene on peagi üleriigiliselt näha.

 

Mekk tulevasest elust: Florida videokaadreid jäljendatakse enamikes USA osariikides alates augustist. Kaardil on näidatud piirkonnad, kus kavatsetakse koolid vähemalt osaliselt avada.

Lapsevanemad on šokeeritud. Mitmed vaatajad reageerisid: “See näeb välja nagu lastevangla!” Üks Florida ema jagas TikTokis: “Ma ei valeta, see tundub natuke apokalüptiline ja meenutab näljamänge!

Üks kirjutas: ‘Tore, et nad kavatsevad koolid avada, kuid see on täiesti naeruväärne. Kui õpilased hakkavad kandma maske, peaksid eraldamise ja vangimaja reeglid olema tühistatud.”

Teine kommenteeris, et neil on kahju lasteaia lastest, kelle esimene koolikogemus on näomaskides õpetajate tervitamine. 

„Uued õpilased, kes tunnevad niigi suurt ärevust uue kooli ja klassiruumi pärast, tunnevad end selles keskkonnas jalutades jube mugavalt ja turvaliselt … MITTE! Selles vanuses lapsed vajavad praktilisi kogemusi ja sotsialiseerumist,” plahvatasid vaatajad.

Mida “põnevat” on veel USA-s toimumas?

Los Angelese linnapea Eric Garcetti ütles 5. augustil, et linn katkestab veevoolu ja elektriühenduse majadest või ettevõtetest, kus korduvalt korraldatakse suuri koosviibimisi, astudes riigis kõige agressiivsemaid samme, et peatada seltskonnad, kes rikuvad kohalikke tervishoiukorraldusi.

“Kõik need ohverdused on asjata, kui inimesed keelduvad teaduse ja reeglite järgimisest ning seavad meie majanduse ja kogukonna ohtu,” sõnas Garcetti.

Õnneks Rootsis, Soomes, Eestis ja mujalgi tehakse koolid lahti üsna tavapäraselt. Ent näiteks Telegrami lugeja Iirimaalt kirjutab, et seal peavad lapsed hakkama koolis maski kandma.

 

Allikad: DailyMail, Forbes

 

Toimetas Madis MarkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt