Taani tervishoiuametnikud: maskide efektiivsuse kohta pole veenvaid tõendeid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. august 2020 kell 15:11Taani on maailma üks madalaima COVID-19 suremusega riike. Johns Hopkinsi ülikooli andmetel on 15. augusti seisuga surnud Covidisse 621 taanlast. See on vähem kui kolmandik taanlaste arvust, kes surevad igal aastal kopsupõletikku või grippi.

 

Sellele edule vaatamata on Taani juhid pidanud sattuma kaitsepositsioonile. Põhjuseks on see, et taanlased ei kanna näomaske ja enamasti ei soovita neid ka kohalikud omavalitsused. “Isegi Donald Trump kannab näomaski,” tõi Berlingske välja. Nähtavasti ei meeldinud see Taani tervishoiuametnikele. Nad vastasid, et näomaskide efektiivsuse kohta on vähe veenvaid tõendeid.

“Kõik need näomaskide kasutamist soovitavad riigid ei ole oma otsuseid uute uuringute põhjal teinud,” ütles Taani Rigshospitale peaarst Henning Bundgaard. (Taani on nüüdseks oma suuniseid uuendanud, et julgustada maskide kasutamist ühistranspordis, kuid see ei ole kohustuslik.)

Taani ei ole üksi. Hoolimata maskide ülemaailmsest vapustusest näitavad andmed, et 80–90 protsenti Soome, Rootsi ja Norra elanikest ei kanna välja minnes kunagi maske, kontrasteerub teravalt Hispaania ja Itaalia elanikega, kes enda sõnul välistingimustes alati maske kannavad. 

Graafik: Kui tihti oled sa välistingimustes kandnud maski, et kaitsta ennast või teisi koroonaviiruse (COVID-19) eest?

“Meditsiinilisest vaatepunktist puuduvad tõendid näomaskide kandmise meditsiinilise mõju kohta, mistõttu otsustasime riiklikku kohustust mitte kehtestada,” ütles meditsiinilise abi minister Tamara van Ark

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt