Saksamaa juristide liit kiidab heaks Weimari kohtuotsuse: ei maskidele, kiirtestidele ja distantsi hoidmisele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. aprill 2021 kell 9:45Weimari kohtunik tühistas aprilli alguses kahes kohalikus koolis maskinõude, distantsi hoidmise reegli ja kiirtestide kohustuse. Kohtuniku sõnul pole määruste kehtestaja tuginenud faktidele ja seetõttu on olukord võtnud enneolematud mõõtmed. Saksamaa juristide liit hindab kohtuotsust murranguliseks ja seab seda teistele eeskujuks. Berliner Zeitungi andmetel on paari nädala taguse otsuse tagajärjel Saksamaa kohtud saanud sarnaste hagide tulva osaliseks.

 

Weimari ringkonnakohus on taas suurt tormi tekitanud oma lukkupaneku vastase otsusega. Nimelt otsustas Weimari kohtunik paar nädalat tagasi, et kahes kohalikus koolis ei kehti enam maskikohustus, distantsi hoidmise ja kiirtestide nõue. Ajalehe toimetusel on olemas ka kõnealune kohtulahend 9F148/21. Kohtuotsuses on kirjas, et kooli direktoritel ja õpetajatel on keelatud õpilaste suhtes eelmainitud meetmeid rakendada. Lisaks sellele peab jätkuma kontaktõpe. Kuna kohtuotsus on ajutine ettekirjutus (eelmenetlus), järgneb sellele põhimenetlus, aga jõustunud lahend on siiski kehtiv.

Antud otsusest on Eesti Päevalehe veergudel rääkinud ka vandeadvokaat Martin Hirvoja.

Aruande järgi on otsus kehtiv vähemalt paar kuud, isegi kui kohus lõpuks oma otsuse tühistab. Kohtulahendis on siiski kirjas, et vastavalt uurimise hetkeseisule tundub väga tõenäoline, et kohtuotsus kinnitatakse põhimenetluses.

Koroonameetmete suhtes kriitiline kohtunike ja prokuröride liit (KRiStA) kiitis heaks Weimari kohtuotsuse, nimetades seda murranguliseks. “Esimest korda on Saksa kohus täitnud oma ülesannet faktide väljaselgitamisel ja hin

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt