Hispaanlased protestisid tööpuuduse vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. märts 2013 kell 10:26Spain-flag-map-plus-ultra

Kümnetes Hispaania linnades tuli pühapäeval rahvas tänavatele, et avaldada meelt üha kasvava tööpuuduse vastu. Demonstrandid heitsid valitsusele ette saamatust majandusküsimustes ja korruptsiooniskandaale.

 
Pealinnas Madridis ja veel 60 linnas toimunud meeleavalduste taga on 160 organisatsiooni, seal hulgas ehitajate, auto- ja teletööstuse, politsei ja tervishoiutöötajate ametiühingud. Hispaanias on tööpuudus tõusnud 26 protsendini ja majanduslangus kestab kolmandat aastat. Tööpuudus on eriti suur noorte hulgas, mistõttu suur osa ülikoolilõpetajaid ja noori spetsialiste lahkub riigist, et mujal tööl leida.

Tööliste ametiühingu pressiesindaja Cándido Méndeze sõnul on selge, et suurem osa elanikest on valitsuse kasinuspoliitika vastu, sest see määrab paljud vaesusesse ja eemaldub demokraatiast. Barcelonas oli tänavatel hinnanguliselt 20 000 – 50 000 inimest, Madridi meeleavaldustel osalenute arvu ei ole veel kokku arvutatud.

Kuigi poliitikute ümber keerleb palju skandaale, pole nad ainsad, kes on kahtlastesse affääridesse segatud. Kuningas Juan Carlose väimees Inaki Urdangarin on samuti miljonite dollarite riisumise eest uurimise all. Lisaks endisele sportlasele kahtlustatakse ka tema naist, printsess Cristinat.

 

 

Allikad: BNS, The State, Daily Mail, Guardian
Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt