Madridi meeleavaldusel vahistati 45 inimest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. veebruar 2013 kell 8:53 

Hispaania politsei teatel vahistati Madridis kärpemeetmete vastase meeleavalduse järel 45 inimest, nende hulgas üheksa alaealist, kirjutab ERR.

Politsei sõnul toimus laupäeva õhtul pärast seda, kui meeleavaldajad laiali läksid, mitmeid korrarikkumisi, vahendas BBC.

Kuigi protest oli peamiselt rahumeelne, leidis politsei pärast tänavale jäetud seljakotist neli süütepommi. Siseministeeriumi teatel võttis politsei Atocha raudteejaama juures alaealistelt ära 22 tulevärgipadrunit, viis raketti ja kaika.

Meeleavaldused on Hispaanias tavapärased pärast seda, kui valitsus on viinud läbi mitmeid kärpeid, et vähendada euroala üht suuremat eelarvedefitsiiti. Pühapäeval toimusid miitingud üle terve Hispaania, suurim neist pealinnas Madridis.

Hispaania valitsus on pidanud võtma mitmeid laene, et leevendada majanduslanguse tagajärgi. 26% inimestest on töötud, 55% nendest alla 24-aastased. Töötute protsent on suurem vaid Kreekas, kus ilma ametita on jäänud 27% kodanikest.

Allikad: ERR, BBC

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt