Idiokraatia: New Yorgi linnapea lubab vaktsineeritutele tasuta friikaid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. mai 2021 kell 9:43Foto: Ed Reed/Mayoral Photography Office

Neljapäeval teatas New Yorgi linnapea Bill de Blasio pressikonverentsil, et newyorklased, kes lasevad endale teha Covid-19 vaktsiini, saavad kingituseks tasuta kiirtoiduketi Shake Shack friikartulid, vahendab New York Post. Kummalisel pressikonverentsil sõi linnapea friikartuleid ja hamburgerit, kui ta oma linna rahvast olulisest tervisealasest operatsioonist teatavitas.

 

“Ma tahan, et te vaataksite neid friikartuleid ja mõtleksite, kui tore on vaktsineerida,” ütles de Blasio ja toppis suhu järgmise koguse friikaid.

“Kas on liiga vara burgerit süüa?” küsis ta pressiesindajalt, enne kui ta hambad isukalt kotletti lõi ja purskas: “Mmmm … vaktsineerimine.”

De Blasio, kes kasutas söömiseks käsi, erinevalt sellest kurikuulsast söömaajast, kus ta sõi söögiriistadega pitsat, propageeris Shake Shacki uut pakkumist kinkida tasuta friikartuleid klientidele, kes näitavad oma vaktsineerimiskaarti järgmise kuu jooksul suvalises kohas.

Inimesed, kes saavad süsti New Yorgi mobiilikliinikutes, saavad “kauba peale” ka tasuta burgeri vautšeri või võileiva, ütles Shake Shacki tegevjuht Randy Garuitti.

“Tehke endale süst ja toit on meie poolt,” teadustas Garuitti pressikonverentsil ja lisas, et pakkumine kehtib kõigis Shake Shacki 25 toitlustuskohas. “Need tasuta friikad on meie poolt, et öelda teile aitäh!”

Linnapea hommikusöögiburgerite trikk on osa linna püüdlustest innustada inimesi rohkem ennast vaktsineerima, kinkides kõike alates Chelsea Marketi kinkekaartidest kuni Brooklyn Cyclonesi mängude piletiteni.

“Mul on praegu vaktsineerimisega seoses väga hea tunne,”mõmises de Blasio täis suuga. “Ma pean hetkeks närimise lõpetama.”

Riik, kes innustab oma rahvast laastava taudi vastu vaktsineerima (ehk “tervist tugevdama”), pakkudes kingituseks hamburgerit ja friikartuleid koos suhkrustatud joogiga, millest kiirgab ebatervislikkust igast suutäiest, tekitab omajagu küsimusi. Kas järgmiseks pakutakse tasuta Netflixi ja uut Nintendot?

Olen seda korduvalt öelnud ja ütlen veel, et minu hinnangul liigub ühiskond täieliku idiokraatia suunas. Ma siiralt soovitan kõigil, kes pole näinud, vaadata Mike Judge’i kultusfilmi “Idiokraatia” – selline reaalsus on palju lähemal, kui arvata julgetakse.

 

Vaata ka: https://nypost.com/2021/05/13/de-blasio-eats-shake-shack-burger-for-breakfast-during-presser/

 

 

Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt